10. sınıfta 43 ortalama ile kalınır mı?

İlk dönem ve ikinci dönem ortalamanız toplanıp 2'ye bölünür ve ortalamanız 50'nin altında çıkarsa kalırsınız kalma mantığı budur. İlk dönem ortalamanız okul değişseniz dahi 53 ortalamanız bu dönem ise minimum 47 yapmanız lazım ortalamayı altında olursa kalıyorsunuz. Sözlüleriniz iyi gelir eğer kavgalı olduğunuz hoca yok ise sınav notlarınızın iyi olmasıda size bağlı.

10. sınıf Anadolu lisesine gidiyorum. Ortalamam 43. 2 sınavlara birikte biraz daha yükselir mi bilmiyorum. Hocalara aram iyi sözlüler sanırım yüksek gelecek. Sizce bırakırlar mı?

Sözlüleri yüksek girerlerseler kalmazsın herhalde iki dönemin aritmetik ortalaması 50'nin üzerinde olması lazım yoksa kalabilirsiniz.

Son düzenleme:
İlk dönem ve ikinci dönem ortalamanız toplanıp 2'ye bölünür ve ortalamanız 50'nin altında çıkarsa kalırsınız kalma mantığı budur. İlk dönem ortalamanız okul değişseniz dahi 53 ortalamanız bu dönem ise minimum 47 yapmanız lazım ortalamayı altında olursa kalıyorsunuz. Sözlüleriniz iyi gelir eğer kavgalı olduğunuz hoca yok ise sınav notlarınızın iyi olmasıda size bağlı.
hicbir hoca ile kavga etmedim kavga edenleride anlamıyorum zaten ellerine birsey geçmiyor hocarlara konsutugum zaman sözlünü yüksek verecegim diyorlar umarım 50 yaparım ortamalı

Yeni konular

Geri
Yukarı