10. sınıfta boy uzamasının durması

BayramogluE

Hectopat
Yer
9FG84PFR+M2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar şu an 10.sınıfa giden bir erkeğim ve boyum 1.61. boyum bana çok kısa geliyor ve nedense uzamayı bıraktı. Bu boyuma çok hızlı gelmeme rağmen bir anda durdu. Ailede en uzun kişi babam o da neredeyse 1.70. Kuzenlerimde bir anda benim gibi hızlı uzadılar. Bu olayın bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar şu an 10.sınıfa giden bir erkeğim ve boyum 1.61. boyum bana çok kısa geliyor ve nedense uzamayı bıraktı. Bu boyuma çok hızlı gelmeme rağmen bir anda durdu. Ailede en uzun kişi babam o da neredeyse 1.70. Kuzenlerimde bir anda benim gibi hızlı uzadılar. Bu olayın bir çözümü var mıdır?
Genler. Basketbol oyna iyi olur.

Bir yerde görmüştüm bir uzama dönemi varmış ondan sonra 5-10 santim uzasak şanslıymışız. Bende de böyle bir şey var sanırım değil mi?
Galiba öyle hocam. Önerebileceğim tek şey @RUSHTOB hocamın dediği gibi basketbol oynamak. Gerçekten işe yarıyor. Zamanında çok katkısı olmuştu bana.

yani sizin ki kısa 9.sınıf bitecek benim boyum 1.74. Tavsiyem bu yaz vaktin oldukça Basketbol oyna, sayesin de böyleyim

Geri
Yukarı