10. sınıfta dershaneye gidilmeli mi?

recaii

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar bu sene 10. sınıfa geçtim ve 9. sınıfım çok kötü çok iyi de bir lisede okumuyorum. Ailem bu sene için her dersten 9. sınıf ve 10. sınıf için tüm derslerden bir dershaneye gitmek isteyip istemediğim hakkında bana sordu ve aşırı kararsız kaldım.

Zaten İngilizce kursuna yeni yazıldım ayrıyeten bir de yüzmeye gidiyorum bunlara verdikleri para yetmezmiş gibi bir de dershaneye gider misin diyorlar bu da karar vermemi zorlaştırıyor. Yıllık 10 bin TL'ye yakın bir masrafı olacak ve aylık 3,5 bin ile geçiniyoruz. Forumda 10. sınıf arkadaşlarım nasıl bir dönem geçirmeyi planlıyorsunuz malum işimiz zor.

@recaii, hocam artık kendinizi sıkmalısınız. 16-17 yaşında bir bireysiniz, sorumluluk alabilecek yaştasınız.

Yatmaktan başka bir işim yok derken kendimi biraz fazla gömmüş oldum ancak doğru kaynağı bulmak kendi başıma program oluşturmak beni çok zorluyor. Birinin ödevine ve yol gösterişine ihtiyacım var kısacası.
Bence dershaneye gitmek mantıksız, gitmeyin.

Siz kaçıncı sınıfsınız, planınız nedir?

@recaii Hocam bence erken bir tık 10. sınıf, gitmeniz size katkı sağlar tabii ki ancak bence evinizde kendinizi yormadan rahat kafayla çalışırsınız ancak 11. sınıfta kesinlikle gitmenizi öneririm.

@recaii hocam bence erken bir tık 10. sınıf, gitmeniz size katkı sağlar tabii ki ancak bence evinizde kendinizi yormadan rahat kafayla çalışırsınız ancak 11. sınıfta kesinlikle gitmenizi öneririm.

Normal bir 9. sınıf geçirseydim benim de planım öyle idi ancak 9.sınıfı tekrar amaçlı gitmeyi düşünüyorum 9.sınıfı başka nasıl öğreneceğim?

Geri
Yukarı