10 TL Canva üyeliği için siber suçlara şikayet edilmeli mi?

bugrastar

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Serbest Meslek
Severek takip etiğim Telegram kanalı bir ilan paylaştı. işte 10 TL Canva, ben de kullandığım için işime yarar diye bir de 10 TL olduğunu görünce satın aldım. Sonra link attı ve kabul edip üye oldum. Ekip yazısı falan vardı ve 461 kişiden oluşuyordu. Meğerse Canva'nın öğretmenler için oluşturduğu Premium özelliklerine sahip ücretsiz eğitimini kullanarak milleti davet edip o şekilde hem para kazanıyor hem de ücretsizi parayla satıyor. Hatta aşağıya linki bırakacağım görürsünüz. Onun için ben bunu siber suçlara ihbar etsem sonuç alır mıyım? Sonuçta 10 TL hani, ne bileyim ilgilenmezler falan diye de düşünüyorum!

Canva eğitim için üyelik planı: https://www.canva.com/tr_tr/egitim/

Son düzenleyen: Moderatör:
@bugrastar Canva'nın ne olduğunu bilmiyorum ama çok satan gördüm.

Öğretmen hesabı bile satıyorlar. Sizin linkteki üyelik belki kısıtlı üyeliktir.

Severek takip etiğim Telegram kanalı bir ilan paylaştı. işte 10 TL Canva, ben de kullandığım için işime yarar diye bir de 10 TL olduğunu görünce satın aldım. Sonra link attı ve kabul edip üye oldum. Ekip yazısı falan vardı ve 461 kişiden oluşuyordu. Meğerse Canva'nın öğretmenler için oluşturduğu Premium özelliklerine sahip ücretsiz eğitimini kullanarak milleti davet edip o şekilde hem para kazanıyor hem de ücretsizi parayla satıyor. Hatta aşağıya linki bırakacağım görürsünüz. Onun için ben bunu siber suçlara ihbar etsem sonuç alır mıyım? Sonuçta 10 TL hani, ne bileyim ilgilenmezler falan diye de düşünüyorum!

Canva eğitim için üyelik planı: https://www.canva.com/tr_tr/egitim/
Teknik olarak suç değil. Etik değil sadece. Canva'nın öğretmen ekip kurma özelliği öğrencilerini de ekleyebilmesi için var. Eğer ekibe alındıysanız ve sorunsuz kullanabiliyorsanız sizi sadece ''Bu etik mi değil mi?'' kısmı rahatsız eder. Ayrıca bildiğim kadarıyla ekipten çıkarılamıyor.

Geri
Yukarı