Çözüldü 10 yıllık laptopa bakım nasıl yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arrandale0

Hectopat
Benim kişisel laptopum 10 yıllık. Bu zamana kadar bir kere bile termal macun değişmedi, içi temizlenmedi, format atılmadı.

Nasıl bakım yapmalıyım?

Benim kişisel laptopum 10 yıllık. Bu zamana kadar bir kere bile termal macun değişmedi, içi temizlenmedi, format atılmadı.

Nasıl bakım yapmalıyım?

Termal macun değiş, içini temizle (özellikle fan hava çıkışı), çok yavaşsa format at.

Termal macun ile başla.
Klavye tuşları silinmiş ise harici bir tane klavye al ayrıca mouse da alabilirsin.
RAM 4 veya 2 GB ise 8 yapabilirsin.
Ondan sonra hdd var ise çıkarıp ssd al ondan sonra fprmat atıp ssd’ye işletim sistemini kur.

Yoksa bir tane SSD alın. YouTube'tan bir video izleyip içini açın, fanı eski bir diş fırçası ile güzelce temizleyin. Düzgün bir macun alıp sürün. Eski olması SSD takılmaması anlamına gelmiyor yani bu zaten eski değiştireceğim deyip takmamazlık yapmayın masaüstü falan toplarsanız o SSD'yi orada da kullanırsınız.

Casper Nirvana nb 15.6
Ayrıca Casper H36Y diye geçiyor.

Bakımı kolay bir model videodan destek alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm

Geri
Yukarı