10 Yıllık Maxtor STM3250310AS Diskin CrystalDiskInfo Sonuçları

Söylediğiniz program da dün tahmini süre 513 gün diyordu. Hala 513 gün diyor. Açıkcası anladığım bu beni 2 yıl idare eder. :) Ayrıca çalıştığı zaman 2 yıl diyor. Anlamadım gitti. :)

Çalışmadığı günleri saymıyor. Eğer 2 yıl yazıyorsa toplam 17.531 saat çalışmış olur. Bunu da 10 yılla göre yayarsak günlük ortalama 5 saat oluyor. :)

Çalışmadığı günleri saymıyor. Eğer 2 yıl yazıyorsa toplam 17.531 saat çalışmış olur. Bunu da 10 yılla göre yayarsak günlük ortalama 5 saat oluyor. :)
2 yılın fazlası da var. :) Bu açıdan düşünmemiştim. haftanın her günü kullanıyorum. Hafta içi 5-6 saat hafta sonları 15 saate kadar açık duruyor. Çalışması sıkıntı çıkarır mı? Yani 15 saatin 15 saati de kullanmıyorum tabiki de. 15 saatin 8-9 saat işlem yapıyor. Geri kalanı boş. Boşta zarar verir mi?

HDD alındığı günden beri sürekli çalıştırılmadıysa bu kadar çok yaşaması normal.

Alındığı günden beri i5 750 Sistemimde kullandım.
Daha yeni sistemim de takılı kullanıyorum.

Maxtor HDD.PNG

HDD'in bazı kritik olan parametrelerinde artış olmuş. Ama şu anki durumu iyi gözüküyor. HDD'in veri kablosunu ve güç kablosunu kontrol ediniz.

Evet, önceki sistemim olan i5 750'de bu HDD ile bayağı sorunlar yaşamıştım.
Ve HDD ile Anakart'ı bağlayan SATA kablosunda da sorun oluşmuştu.
Şu an da böyle bir hatanın olmaması lazım.

Geri
Yukarı