10 yıllık Sony MHC-VX55 hoparlördeki yırtık

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar elimde bir teyp demeyelim de eskilerin ev sinema sistemi sayılabilecek bir ses sistemi var.
Stereo olarak ses alabiliyorum bu sistemden, mikrofon girişi falan mevcut.
Birkaç ufak numarası var, üzerindeki tuşlardan bazı efek ve düşük frekansı güçlendiren modları var.

Ancak anlamadığım nokta şu : Bass konusunda bir kararsızlık var. Pek dolgun sesler alamıyorum, yüksek frekans sesler konusunda zaten hiç memnun değilim.

Şuan ses sistemini bir tek korku filmi izlerken falan kullanıyorum. Evi yıkacak kadar gümbürtü yapabiliyor çünkü. Korkuyu doruklarda yaşatıyor, bunun dışında müzik konusunda cidden hiç memnun kalmadım.

Sizce 10-15 yıllık bir ses sisteminden çok mu şey bekledim? Birde üst hoparlörlerin ön kısmındaki kağıt tarzı yapı yırtık iki kolonda da, çoluk çocuk elini sokuyordu küçükken iyi hatırlıyorum :) Arka kısmında hiçbir hasar yok sadece kağıdın üst kısmında yırtık var o kadar.

Bass'lardaki kararsızlık sizce ses sisteminin dandikliğinden mi kaynaklanıyor?

20150608_214919.jpg
20150611_112727.jpg

Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba? Bu tepkiler böylesi eski bir ses sistemi için olağan mı yoksa bir arızadan mı kaynaklanıyor olabilir?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı