100.000-110.000 TL Arası Araç Önerisi

drgursel

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar, şu an kullanmakta olduğum 2013 model Astra J Sport donanımlı 1.3 dizel motor aracımı değiştirmeye niyetim var. Bütçem 100.000-110.000 TL arası. Aracım dizel 1.3 motor olduğundan az yakıt tüketimine sahip. Alacağım araç dizel veya benzinli farketmez ancak tüp takma niyetim yok. 1.2 benzinli veya ekonomik benzinli motorlar tercih edebilirim. Zira benzinle motorin arasında litre fiyatı gittikçe daraldı. Audi A3 niyetim vardı ama malum fiyatlar 120.000 - 140.000 arasında geziyor. 110.000 TL ye kısmen kazalı A3 ler mevcut. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, şu an kullanmakta olduğum 2013 model Astra J Sport donanımlı 1.3 dizel motor aracımı değiştirmeye niyetim var. Bütçem 100.000-110.000 TL arası. Aracım dizel 1.3 motor olduğundan az yakıt tüketimine sahip. Alacağım araç dizel veya benzinli farketmez ancak tüp takma niyetim yok. 1.2 benzinli veya ekonomik benzinli motorlar tercih edebilirim. Zira benzinle motorin arasında litre fiyatı gittikçe daraldı. Audi A3 niyetim vardı ama malum fiyatlar 120.000 - 140.000 arasında geziyor. 110.000 TL ye kısmen kazalı A3 ler mevcut. Önerilerinizi bekliyorum.
Benzinli A3 sizi yakıt konusunda üzecektir. A3 yerine daha mantıklı olan Leon seçerseniz daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Şahsi tavsiyem ise 2012 ve yukarısı bütçenize uygun BMW 116 (F20) bakmanız :)

Benzinli Audi şehir içinde ağlatır adamı maalesef. Dediğiniz gibi benzin - dizel fiyat farkı azalmış olsa da benzin daha düşük tork sağladığından yine şehir içi dur kalklarda faha fazla yakıyor.
Seat, Passat, Mokka, Audi A1 bakabilirsiniz.

Seat leon aklimdan gecen modellerden ama astradan leona gecmek cok icime sinmiyor. Fiyat olarak pahali geliyor. Gorunum ve ozellik olarak guzel ama fiyat olarak pahali geliyir leonlar. Babam 1.2. Tsi motora sahip jetta kullaniyor sıfir almistik. Yakit konusunda sehir icinde ortalama 5.5 lt civarinda yakiyor. Audi a3 de ayni motoru kullandigindan 1.2. Tsi motor aklima takilmisti.

Bmw icin onerileriniz benzinli motor sanirim. Ortalama kac lt benzin yakiyor acaba bmw?

Seat leon aklimdan gecen modellerden ama astradan leona gecmek cok icime sinmiyor. Fiyat olarak pahali geliyor. Gorunum ve ozellik olarak guzel ama fiyat olarak pahali geliyir leonlar. Babam 1.2. Tsi motora sahip jetta kullaniyor sıfir almistik. Yakit konusunda sehir icinde ortalama 5.5 lt civarinda yakiyor. Audi a3 de ayni motoru kullandigindan 1.2. Tsi motor aklima takilmisti.

Bmw icin onerileriniz benzinli motor sanirim. Ortalama kac lt benzin yakiyor acaba bmw?
1.2 tsi bakmaktansa 1.0 tsi lara bakmanı öneririm çok daha atik. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum

Bir arkadasimin arkadası 1.0 tsi motor almis 3-4 ay once. O da benzer seyleri soyledi. 1.0 motor hem daha atık hem de yakit olarak daha ekonomik diye soylemis. 1.0 motorlar icin de fiyatlar 110.000 den fazla isteniyor. Araba piyasası ne hale gelmis. Dolar kurundan once 103.000 e almis 1.0 tsi olani.30.000 km lerdeymis arac.

Ekonomik sürüş modun da 120km geçmezsen sakin kullanımda şehir dışı 5 ila 5.5 lt arası, şehir içi yine aynı şartlarda sakin kullanımda 6.5-7 lt yakıyor. Zaten aracı uzun uzun anlatmaya gerek yok. Aracın kalitesi ortada. Seata o paralara yazık diyorum. Tavsiyem gidip bir test sürüşü yapman. Daha sonra 2015 model temiz araç kovalayabilirsin. Şu an ki şartlarda 0 araba almak mantıklı değil.

Ekonomik sürüş modun da 120km geçmezsen sakin kullanımda şehir dışı 5 ila 5.5 lt arası, şehir içi yine aynı şartlarda sakin kullanımda 6.5-7 lt yakıyor. Zaten aracı uzun uzun anlatmaya gerek yok. Aracın kalitesi ortada. Seata o paralara yazık diyorum. Tavsiyem gidip bir test sürüşü yapman. Daha sonra 2015 model temiz araç kovalayabilirsin. Şu an ki şartlarda 0 araba almak mantıklı değil.

Audiye gidip bir test surusu yapmak istiyorum. Sifir almak hic mantikli degil suanda. Zaten cok alan olamdigindan bayiler surekli kampanya vb yapmaya calisiyorlar ama hala cok cok pahali. Benim aracim da ortalama 5 - 5.5 lt yakiyor.%70 sehir ici kullanim, %30 swgir disi kullanim. Yillik ortalam 15 bin km yapan birisiyim. Ondan benzinli araclari arastiriyorum. Leona o kadar para vermek gercekten cok anlamsiz. 110.000 tl isteniyir leona. O fiyatlara cikilinca biraz daha verilip daha kaliteli a3, golf, bmw gibi araclar alinabiliyorken mantikli gelmiyor leon.

Mercedes a180 lere hic bakmadim arastirmadim. A180 hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı