100.000 TL araba önerisi

Bencede passat, ama ben bütçeyi biraz daha artırıp, comfortline yada highline donanım paketini almayı tercih ederdim. Ama, bu bütçe ile, GOLF 1.6 TDI BMT 110PS HIGHLINE triptr(DSG) tercih edilebilir.

Arkadaşlar yakıt olarak hepsi çok yakıyor babam az yakan istiyor benim düşündüğüm şu İnsignia araba fabrika çıkışlı hem tüplü hem benzinli çok iyi duruyor onun dışında Passat 150 Ps 1.4
Comfortline veya Mondeo 1.5 otomatik şanzıman iyi duruyor ama yakıt önemli.

Yakıt önemli de, nereden alındığı da önemli. Araç gerekirse 1.0 olsun ama yakıt kalitesiz olduğu sürece o araç bile 1.4 - 1.6 gibi yakar.

Kendimizden örnek vereyim. Elantra 2012 modelini tüplü kullanıyoruz. Gazı az kaliteli aldığımızda 100KM'de 8.2L civarına düşüyor. Ama az kalitesiz alalım 9.1L civarına fırlıyor. Eğer kaliteli alırsanız 7L'ye kadar düşüyor (ki bizim kasaya şehir içi 9L belirttiği halde 7L aldık).

Birde sanırım istekler değişmiş. Yakıt önemli değilken şimdi önemli hale gelmiş anlaşılan?

Evet babama göre en iyi araba en az yakan araba ama az yakan arabalarda bizim standartlarımıza uymuyor. O yüzden İnsignia cazip geldi, siz ne dersiniz?

Evet babama göre en iyi araba en az yakan araba ama az yakan arabalarda bizim standartlarımıza uymuyor. O yüzden İnsignia cazip geldi, siz ne dersiniz?
O zaman Tüplü Şahin favori arabasıdır. :)

Bu arada Insignia'nın 1.4 ECOTEC kasası da Elantra'dan çok farklı değil hani. 1L daha az yakıyor, tek farkı o.

Arkadaşlar yakıt olarak hepsi çok yakıyor babam az yakan istiyor benim düşündüğüm şu İnsignia araba fabrika çıkışlı hem tüplü hem benzinli çok iyi duruyor onun dışında Passat 150 Ps 1.4
Comfortline veya Mondeo 1.5 otomatik şanzıman iyi duruyor ama yakıt önemli.

Ben 1.6 benzinli insignia kulanıyordum 2011 model ocagıma incir ağacı dikti desek yeridir. şu an insignia'dan 300kg daha fazla ağır araç kullanıyorum hemde 2.0lt. Kıyasladığımda 21 sefer işe gidip geliyor insignia ile yeni araba ile 48 sefer. Yeni kasalarını bilmem, 2010 kasası ise aynı ise insigniadan kaç derim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı