100.000 TL'lik araba için nasıl para biriktiririm?

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Ben 14 yaşındayım. BMW fanıyım diyebilirim. Sürekli sahibinden.com da BMW bakıyorum. Benim hayalim M5 E60. M5 E60 çok pahalı olduğu için normal 530i M Sport almak istiyorum. 14 yaşında bu araba için nasıl birikimlerde bulunabilirim. 20 yaşına falan geldiğimde o arabayı almak istiyorum. Lütfen dalga geçmeyin.

Okuyup meslek sahibi olmadan o arabaya para biriktirerek sahip olamazsın. Eğer olmak için hırs yaparsan farklı yollardan saçma işlerin içinde bulursun kendini. O yüzden sabretmeli ve hayalin için sağlam temeller atarak adım adım gitmelisin.

Kardeşim biz de bilsek be keşke. 30 yaşıma geldim anca Kia Pro Ceed alabildim. Onu da sattık gitti. 😂 Sen hedefini başka şeylere yönelt şimdilik. Derslerine mesela. 20 yaşına geldiğim de hangi üniversite de, hangi bölümü okurum diye düşüneceğine, hangi arabayı alırım diye düşünmek mantıksız olur. 😉

Bende sizinle aynı şeyleri yaşıyorum, ama ben motor istiyorum motor, en çokta SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA istiyorum onunda fiyatı aşağı yukarı 100.000.

Para konusuna gelince, benim fikrim bir bankaya belli bir para yatırıp o paranın faiz'lenmesini beklemek o faizlenirken'de para biriktirin, yatırdığınız para 50.000'i bulursa sizde bi 50.000 toplamışsanız halledersiniz.

Ama o vakte kadar bu arabanın fiyatı'da bayağı düşecektir buda sizin karınıza unutmayın.

Dostum E60 serisi nispeten eski bir seri bu yüzden bütçen arabayı satın almak için 100.000₺ olmamalı zira bu araç her an sorun çıkartabileceğinden 20.000₺ civarı daha kenarda bulundurmalısın.
Bir yerde çalışarak birikmez o para ancak bir yerde bir miktar çalıştıktan sonra elinde belli bir sermaye olacak ve aklını iyi kullanırsan al-sat işlerinden güzel para kazanabilirsin.

Bende sizinle aynı şeyleri yaşıyorum, ama ben motor istiyorum motor, en çok da SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA istiyorum onunda fiyatı aşağı yukarı 100.000.

Para konusuna gelince, benim fikrim bir bankaya belli bir para yatırıp o paranın faiz'lenmesini beklemek o faizlenirken'de para biriktirin, yatırdığınız para 50.000'i bulursa sizde bir 50.000 toplamışsanız halledersiniz.

Ama o vakte kadar bu arabanın fiyatı'da bayağı düşecektir bu da sizin karınıza unutmayın.

Faizde paranızı tutmayın Türkiye'de paranız her geçen gün değer kaybedecek altın daha doğru bir yatırım.

Eğer baban galerici değilse bu iş zor. Biz Oto Galeri işi yapıyoruz ve gündelik olarak BMW 5.20d 2008 kullanıyoruz. Aile arabası olarak Chrysler 300C 2007. Evet, babam eski araba manyağı.

Ayrıca 18'den sonra ticarete girebilirsiniz.

Ailen zengin degilse veya arabalarla ilgili bir iste calisan yoksa bu arabalara binmek biraz zor Turkiye’de. Bence sen araba icin biriktirecegin parayi kendi egitimin icin biriktir. 20 yasina geldiginde bos bir beyinle araban olacagina sadece dolu bir beynin olsun yeter sonra basarili bir kariyere sahip olunca da istedigin arabaya binersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı