100 - 150 TL M.2 SSD soğutucu önerisi

berat3636

Hectopat
Yer
kars
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bütçem 100-150 TL arası. Anakart B450M S2H. M.2 SSD CS3030 250 GB. Stress testinde anında 60 dereceye çıkıyor.

@KafadanKontak hocam siz M.2 SSD kullanıyor musunuz? Bir öneriniz var mı?

Son düzenleme:
Bu bütçede M2'ler ile ilgili maalesef bir bilgim yok ama elindekinden daha iyisini de bulabileceğini sanmam. Hatta bu fiyata sıfır da bulmak mümkün mü emin değilim. 300 400 TL'den başlıyor sanırım 250'lik SSD'ler.

Bu bütçede M.2'ler ile ilgili maalesef bir bilgim yok ama elindekinden daha iyisini de bulabileceğini sanmam. Hatta bu fiyata sıfır da bulmak mümkün mü emin değilim. 300 400 TL'den başlıyor sanırım 250'lik SSD'ler.

Hocam başlıkta ve konu açıklamasında soğutucu yazdım. Size yazarken M.2 SSD yazmışım pardon. M.2 SSD soğutucu yazacaktım. Siz kullanıyor musunuz?

Hocam başlıkta ve konu açıklamasında soğutucu yazdım. Size yazarken M.2 SSD yazmışım pardon. M.2 SSD soğutucu yazacaktım. Siz kullanıyor musunuz?
😂 Ben e bir yandan iş güç koşturunca fark etmemiş olabilirim. Benim ana kartımın kendi soğutucuları var. Ama aşağıdaki şekilde bir soğutucu kullanman yeterli olacaktır. Fanlı versiyonları da var ama dümdüz bloklar daha sağlıklılar ve senin için de yeterli olacaktır.

😂 Ben e bir yandan iş güç koşturunca fark etmemiş olabilirim. Benim anakartımın kendi soğutucuları var. Ama aşağıdaki şekilde bir soğutucu kullanman yeterli olacaktır. Fanlı versiyonları da var ama dümdüz bloklar daha sağlıklılar ve senin için de yeterli olacaktır.

Hocam aydınlatmalı olarak ne önerirsiniz? 400'e kadar çıkabilirim.

Bu ürün fena değil ama ekran kartının alt kısmına maalesef takılamıyor. Anakartın alt kısmında ekran kartının denk gelmediği bir M.2 slotu varsa takabilirsin. Ama bence hiç RGB olayına girme. M.2 için çok gereksiz bir masraf olur. İlla kasam aydınlansın dersen RGB şerit alabilrisin:

Kasa içerisinde nereye konumlandırılıyor bu şerit RGB aydınlatmalar?

Ekran kartının altına, ya da ön iç alana dikey olarak falan. Şerit halinde olanları daha esnek oluyor ama böyle kendi kutusu olanlar kasada açıkta bir yere koysan da güzel görünüyor. Şeritler çıplak devre gibi olduğundan gizleyerek sadece ışığından faydalanabilirsin.

Ekran kartının altına, ya da ön iç alana dikey olarak falan. Şerit halinde olanları daha esnek oluyor ama böyle kendi kutusu olanlar kasada açıkta bir yere koysan da güzel görünüyor. Şeritler çıplak devre gibi olduğundan gizleyerek sadece ışığından faydalanabilirsin.

Yatay şekilde şu fotoğrafta işaretkediğim yere koysam? Ekran kartının aydınlatması olmadığı için kasanın alt tarafı çok soluk gözüküyor.

Screenshot_20230214_132211.jpg

Ben de şeritleri kasanın içinde ön kısma yerleştirerek o alanı aydınlattım aslında. Nedne olmasın. Oralara konmak için zaten o led çubuklar. Ama ya destekliyorsa ana karta ya da bir 5v 3pin ARGB kontrolcüye bağlaman gerek.

2022-10-18 23.50.27.jpg

Geri
Yukarı