100-200 TL powerbank önerisi

omurkayracakir

Hectopat
Arkadaşlar yardım edin. 3 saattir arıyorum ama istediğim gibi bir powerbank bulamadım. Normalde telefonu 2. el aldım yanında şarj aleti yoktu. Şu an kullandığım şarj aleti yetmediği için 18W bir şarj aleti arıyordum ki ne göreyim. Neredeyse powerbank fiyatlarıyla aynı. O süreçte işin bu kadar kolay olmadığını öğrendim ve yarı cahil yari çaresiz halde buradayım.

Ne cebim yansın ne ben yanayım, telefonum hızlı şarj olsun yeter. Kapasite olarak da çok bir şeye ihtiyacım yok evden ayda yılda bir çıkıyorum zaten. O yüzden aradığım özellikler şunlar:
10.000 mAh.
18W 3A hızlı şarj destekli olsun.
Djital ekran olsa fena olmaz ama ihtiyacım da yok.
Fiyat aralığı: 100-200 TL bütçem var.
Telefon: Xiaomi Redmi Note 8

İnternete yazdığımda çok çıkıyor ama kimisi 15W 3A oluyor, veya kimisi 18W 2.1a oluyor, kimisi tam istediğim özellikte oluyor ama 500 TL oluyor. Ben de tam anlamış değilim bunu baktım internetten benim telefon 18W hızlı şarj destekliyormuş ve 3 ampermiş. Volt'unu bulamadım ama hızlı şarj ayağına taklaya gelmeyelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben S-Link 10000 mAh kullanıyorum gayet memnunum. 10W şarj hızı var açıkçası POCO X3 GT telefonuna bayağı yetiyor. Gerçi hiç 0'dan 100e kaç defa şarj ettiğini hesap etmedim ama gayet memnunum.
Bak mesela bu powerbank var 2.1a diyor ama şu an için 18W'lık pillerin voltajı 9V ve bunun hızlı şarj etmesi için gerçekten uğraşılması gerekiyor. 3.7vden 9V a yükseltilmesi gerektiğinden daha pahalı oluyor. 67W şarj aleti destekli telefonda 10W ile şarj etmek bazen sorun görmüyorum. Ama tabii hızlı şarjı kullanıyorum arada. 40 dakikada fulleniyor. Bir yerde 5 dk şarja taksam %15 20 şarj oluyor yaklaşık.

Ama powerbank idare eder bayağı bir. En azından seni yolda bırakmaz.

Ben S-Link 10000 mAh kullanıyorum gayet memnunum. 10W şarj hızı var açıkçası POCO X3 GT telefonuna bayağı yetiyor. Gerçi hiç 0'dan 100e kaç defa şarj ettiğini hesap etmedim ama gayet memnunum.
Bak mesela bu powerbank var 2.1a diyor ama şu an için 18W'lık pillerin voltajı 9V ve bunun hızlı şarj etmesi için gerçekten uğraşılması gerekiyor. 3.7vden 9V a yükseltilmesi gerektiğinden daha pahalı oluyor. 67W şarj aleti destekli telefonda 10W ile şarj etmek bazen sorun görmüyorum. Ama tabii hızlı şarjı kullanıyorum arada. 40 dakikada fulleniyor. Bir yerde 5 dk şarja taksam %15 20 şarj oluyor yaklaşık.

Ama powerbank idare eder bayağı bir. En azından seni yolda bırakmaz.

Öneri için teşekkür ederim. Şöyle deyim dışarıda şarjım bitti eve geldim abimin telefonu Redmi Note 10gibi bir şeydi sanırım kaç watt bilmiyorum ona bugün bakacağım ama onun şarj aletine takıp WC girmiştim 5dk ve geldiğimde %0'dan %35 dolmuştu. İnanamadım. Ben çok anlamıyorum ama abim paraya kıyıp 30.000 mAh bir powerbank aldı şarjım %0 idi minibüste gideceğimiz yere 10dk var şarja taktım 10dk geçti baktım şarjım %68 oldu. Aşırı iyi birşey yani benim için 10.000 mAh hayli hayli yeter ama onun gibi şarj etsin kısa zamanda bu kadar hızlı şarj etsin yeter.

Ama şöyle söyleyeyim ne kadar hızlı şarj olursa o kadar çabuk hızlı biter. Yani 10000 MAh'lık powerbakten tam verim alamazsın. Yükseltin yaptığından enerji kaybı oluyor bilir sonra ısı var oda ikii. E haliyle daha az kullanmış oluyorsun. Zaten senin telefon 18W destekliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı