100-250 TL USB Wi-Fi adaptörü tavsiyesi

Mithril5

Kilopat
100 lira ile 250 lira arasında USB Wi-Fi.
Adaptörü tavsiye eder misiniz? USB 3.0 veya 2.0 olması fark eder mi? Kablolu bağlantıdan aldığım verimi almak istiyorum.

USB 3.0 ila 2.0 olması veri transferi açısından büyük fark var. USB 2.0, saniyede ~60MBps'e kadar veri aktarabiliyorken, USB 3.0 ise ~640MBps'e kadar veri aktarabilir. Dolayısıyla USB 3.0, USB 2.0'dan 10 kat daha hızlı taşıyarak büyük bir avantaj sağlar, fakat bütçenizi haliyle aşıyor. Fazla uzatmadan size şöyle elden ele önerilerimi sunayım, bu model/ürün hakkında forumda bir çok olumlu dönüşler mevcut, araştırabilirsiniz:
  1. ASUS USB-N14 Yüksek Çekim Çift Antenli Kablosuz USB Adaptör Fiyatları ve Özellikleri
  2. TP-LINK ARCHER T2U 600Mbps Kablosuz Dual Band USB Adaptör | ITOPYA

Hepsi USB 2.0, attığınız link de USB 2.0. İlk mesajımda belirtmiştim; USB 3.0 özelliği olan ürünler bütçenizi aşıyor. Misal bu:

Biraz bütçeyi zorlayıp alabilirim dostum Hipernet kullanıcısıyım. Modemle aramda 1 duvar var. Bağlantı hızım 16 Mbps. Eğer bu şartlarda 2.0 ve 3.0 arasında kayda değer bir katkısı olursa 3.0 olanı alıcam. Buarada modemimde dual band özelliği olması şart mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı