100-250 TL X5450 için soğutucu önerisi

Kaleo

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
120W TDP değerine sahip X5450'yi soğutmak bir hayli zor. Kasamın hava akışı gayet iyi, Zalman N5 MF kullanıyorum ve ek olarak üst kısımda 2 adet egzoz fan var. İşlemci soğutucum Dark Freezer X90 ve macunum Arctic MX-4 2019 edition. BIOS modunuda kurdum. Boşta 45-50 derecede çalışıyor yükse ise 60-65 arası. Yüksek bir sıcaklık değeri değil fakat işlemci fanı çok ses çıkartıyor, sanırsınız 80 derece. Ekran kartım da boşta 34 derece yükte işlemci ile aynı ısıda çalışıyor. X5450 için yeterli ve sessiz bir soğutucu önerebilir misiniz? Fanın ışıksız olması tercihimdir.

Bütçem 100-250 TL

Son düzenleme:
Fan sesinden rahatsız olursanız ve halihazırda soğutucu bloğunuz varsa kesinlikle bu fanı tercih edin:

%70-80 yükte bile ses duyulamayacak düzeyde. %100'de temiz bir ses veriyor. (Buradayım diyor yani. :) )
Güç kablosu CPU girişine mi takılıyor, yoksa Molex mi?

Kullandığım soğutucu bloğu ve fanı bu;

8889046958130.jpg

Düşünürseniz, elimde kullanmadığım Thermaltake BigType 120 soğutucu mevcut. Yalnız LGA775 sonrası soketlerde kullanılamıyor. 100 TL'ye bırakırım.

Makul teklifiniz için teşekkür ederim fakat anakartımda 4 adet RAM slotu olduğu için dikey soğutucu dışında soğutucu kullanamıyorum.

@Kaleo Devrim niteliğinde bir katkısı olmaz fakat sessizlik/performans olarak en iyi fan üreticilerinden. Kendim kullanmaktayım, memnunum. Performansa etki etsin istiyorsanız aşağıya attığım fanı alın. 10-15 derecelere varan fark olur.

Ben kullandığınız işlemci için pek gerekli olduğunu sanmıyorum. Kısa vadede upgrade düşünmiyorsanız attığım fanı almanız yeterli.

@Kaleo Devrim niteliğinde bir katkısı olmaz fakat sessizlik/performans olarak en iyi fan üreticilerinden. Kendim kullanmaktayım, memnunum. Performansa etki etsin istiyorsanız aşağıya attığım fanı alın. 10-15 derecelere varan fark olur.

Ben kullandığınız işlemci için pek gerekli olduğunu sanmıyorum. Kısa vadede upgrade düşünmiyorsanız attığım fanı almanız yeterli.
Katkıdan kastım şuan kullanmakta olduğum fan tam yükte 64 dereceyi geçirmiyor, fakat sesli çalışıyor olduğu için bu fana yöneldim. Isı değerleri artmayacak ise bu fanı sabah sipariş vereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı