100 bin sıralama için bilgisayar mühendisliği önerisi

Elbette öyle fakat iş hayatında genel olarak imaja çok dikkat edilir, prestijli bir okuldan mezunsanız her zaman bir adım önde olursunuz. Üniversitede tabii ki yatmayıp kendini geliştirirsen.

Dostum o zaman şöyle demem lazım Türkiye'de önemli inan bana Avrupa Amerika diplomana bakmıyorlar yazılımda senin icraat ve yeteğine bakıyorlar o yüzden söyledim Türkiye'de evet bakıyorlar saçma bence önemli kendini geliştirmek.

Dostum o zaman şöyle demem lazım Türkiye'de önemli inan bana Avrupa Amerika diplomana bakmıyorlar yazılımda senin icraat ve yeteğine bakıyorlar o yüzden söyledim Türkiye'de evet bakıyorlar saçma bence önemli kendini geliştirmek.
Bunu söyleyenlerin iyi üniversiteye giremediklerinden böyle düşündüklerini görüyorum , acaba yurt dışında örneğin ABD'de apartman üniversitesinden mezun olan birisiyle MIT, Harvard gibi üniversitelerden mezun olanlara aynı gözle mi bakılıyor ?

Bunu söyleyenlerin iyi üniversiteye giremediklerinden böyle düşündüklerini görüyorum, acaba yurt dışında örneğin ABD'de apartman üniversitesinden mezun olan birisiyle mıt, harvard gibi üniversitelerden mezun olanlara aynı gözle mi bakılıyor?

Çok doğru ama yakın çevremde 280 bin ile bilgisayar müh girip şu anda Almanya'da çalışan tanıdığım var üniversite önemi eskidende artık kendini geliştirmen daha önemli dostum.

Bazı arkadaşlar haklı, dışarda kimse bakmıyor İTÜ mü Hakkâri mi diye ama ülke içinde bir yere kadar mühim. Bir arkadaş da şöyle demiş, prestijli unilere gidemedikleri için iyi üni önemli değil diyorlar, bu da doğru. Ama özellikle yazılım ve bilgisayar mühendisliğinde artık ihtiyaç artıyor ve her iki tarafın da dediği gibi üni çok çok önemli değil. Şu açıdan önemli, daha yüksek puanlı yerde daha iyi eğitim olduğu için daha az efor sarf ederek diğerlerine göre daha iyi gelişiyorsun. Orta seviyelerde ise biraz daha ağırlık vermeli kendini geliştirmek için öğrenci. Bir dipnot, yazılım ve bilgisayar mühendisliği yurt dışında en yüksek oranla çalışabilecek meslekler arasında şu an haklı olarak.
Sorunuza gelirsem önerim Atatürk üniversitesi İngilizce Bilgisayar mühendisliğini de düşünün. Biraz soğuk diye kaliteyi aşağı çekiyor ama yazdığınız yerlerdekinden çok daha sağlam ve kaliteli eğitim var Atatürk üniversitesinde bence.

Bazı arkadaşlar haklı, dışarıda kimse bakmıyor İTÜ mü Hakkari mi diye ama ülke içinde bir yere kadar mühim. Bir arkadaş da şöyle demiş, prestijli unilere gidemedikleri için iyi üniversite önemli değil diyorlar, bu da doğru. Ama özellikle yazılım ve bilgisayar mühendisliğinde artık ihtiyaç artıyor ve her iki tarafın da dediği gibi üniversite çok çok önemli değil. Şu açıdan önemli, daha yüksek puanlı yerde daha iyi eğitim olduğu için daha az efor sarf ederek diğerlerine göre daha iyi gelişiyorsun. Orta seviyelerde ise biraz daha ağırlık vermeli kendini geliştirmek için öğrenci. Bir dipnot, yazılım ve bilgisayar mühendisliği yurt dışında en yüksek oranla çalışabilecek meslekler arasında şu an haklı olarak.
Sorunuza gelirsem önerim Atatürk üniversitesi İngilizce bilgisayar mühendisliğini de düşünün. Biraz soğuk diye kaliteyi aşağı çekiyor ama yazdığınız yerlerdekinden çok daha sağlam ve kaliteli eğitim var Atatürk üniversitesinde bence.

Hocam bu arada sanırım artık yazılım için diploma gerekli değil Avrupa ve Amerika'da yazılımı iyi biliyorsan diploman olmasa da olur. değil mi

Hocam bu arada sanırım artık yazılım için diploma gerekli değil Avrupa ve Amerika'da yazılımı iyi biliyorsan diploman olmasa da olur. değil mi
O konuda bilgim yok ama hocam yine de diplomalı olmak daha iyi değil midir? Zaten 200k'ye kadar var yazılım mühendisliği. Yani 60 tyt 20 civarı ayt demek. Çok da zor olmasa gerek. Her ihitmale karşı diplomalı olmak en iyisi bence.

Bazı arkadaşlar haklı, dışarıda kimse bakmıyor İTÜ mü Hakkari mi diye ama ülke içinde bir yere kadar mühim. Bir arkadaş da şöyle demiş, prestijli unilere gidemedikleri için iyi üniversite önemli değil diyorlar, bu da doğru. Ama özellikle yazılım ve bilgisayar mühendisliğinde artık ihtiyaç artıyor ve her iki tarafın da dediği gibi üniversite çok çok önemli değil. Şu açıdan önemli, daha yüksek puanlı yerde daha iyi eğitim olduğu için daha az efor sarf ederek diğerlerine göre daha iyi gelişiyorsun. Orta seviyelerde ise biraz daha ağırlık vermeli kendini geliştirmek için öğrenci. Bir dipnot, yazılım ve bilgisayar mühendisliği yurt dışında en yüksek oranla çalışabilecek meslekler arasında şu an haklı olarak.
Sorunuza gelirsem önerim Atatürk üniversitesi İngilizce bilgisayar mühendisliğini de düşünün. Biraz soğuk diye kaliteyi aşağı çekiyor ama yazdığınız yerlerdekinden çok daha sağlam ve kaliteli eğitim var Atatürk üniversitesinde bence.

Atatürk üniversitesinde okuyup yurt dışına giden tanıdığım vardı dediğiniz çok doğru Sivas üniversitesinde de vardı yanılmıyorsam bir benzeri :d soğuk diye pek tercih edilmiyor.

Geri
Yukarı