100 derece çalışan işlemci ayıplı mal sayılır mı?

Bende 8300H var Maxtor CTG-8 macun ile oyunlarda 85 dereceyi geçmiyor.
İşlemciler farklı, kullanılan makinelerde. Bu yüzden sadece o macunun kulalnılması arkadaşın makinesinde ne kadar etki edeceğini söylemek zor. Bence undervolt yapsin, iyi bir termal macun kullansin ve makinenin CPU'sunun frekansını limitlesin. Örneğin max 4.1 Ghz'de çalışacağına 3,6'ya çeksin deneme için. Bu ayarlarla oyunda dahi pek hisedilmez performans kaybı. Monster genelde performansı hedefleyen bir firma. Üretim kalitesi hakkında yorum yapamam, belki performans için soğutmadan taviz verip işlemciyi limitlerde çalışacak şekilde zorlamışlardır.
Ben masaüstü işlemciyi 360 sıvı soğutmaya rağmen oyun oynamazken 2,0 Ghz ile limitliyorum mesela. Yine notebook işlemcisini günlük kullanımda %50 işlemci kullanacak şekilde bırakıyorum. Deli gibi 4-5 Ghz gerektirecek iş yok gibi bir şey günlük hayatta. Bu şekilde 80C'ye kadar düşürmesi olası.

Son düzenleme:
Boşta değil yükteyken ve bütün bakımları yapılı her şey güncel her şey orijinal.

Oluyor 16 GB RAM var ama BF 1 FPS düşmesi var çok.

Yükte.

Notebook Monster Abra A5 v16.4.1 modeli bu 100 derecede çalıştığını görmedim kimsede işlemci modeli ise i5 9300H.

Notebook kardeşim masaüstü değil.

Hatalı ürün olarak kabul etmezler çünkü hatalı değil. Ben de aynı işlemciyi kullanıyorum ve benimki de 94 dereceleri görüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı