%100 Disk kullanımı Sorunu

azxaxaxaxaxa

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Öncelikle bilgisayarıma çok fazla korsan yazılım ve kullanışlı olarak ne gördüysem kaynağına bakmadan indirdiğim için yeniden yükleme yaptım hepsini sil diyerek. Yaklaşık 9 saat sürmesi biraz garip geldi çünkü eski bilgisayarım 4 GB DDR3 RAM'a sahipken 1-2 saat sürüyordu bunda 8 GB DDR4 varken böyle oldu. Bilgisayarı açtım ilk aldığımda hiçbir şekilde driver falan yüklememiştim sadece oyunlarda daha fazla FPS'e sahip olmak için ekran kartı vardı bunda daha fazla yazılım odaklı kullanacağım için A'dan Z'ye tamamiyle güncelledim. Her şey güzeldi fakat indirimlerdeyken oyun almıştım Steam indirmesi başlattığımda 0 KB oluyordu. Görev yöneticisine baktığımda disk kullanımı %100 olmuştu ve bu daha önce de başıma gelmişti. Com Surrogate tarzı bir exe yüzünden ve 1 2 dakika içinde halletmiştim. Şu anki sorunum sadece Steam'da var. Opera tarayıcım üzerinden boyutu fark etmezsizin indirme yapabiliyorken Steam'dan 1-2 dakika ya da 10 15 saniye hatta bazen hemen indirme aşağıya iniyor yani iptal ediliyor ve bilgisayar drop sorunu yaşıyor. ntoskrnl.exe system adı altıyla ne açarsam açayım 2 katı yazdırma yapıyordu şu an bu sorunu yaklaşık 8 saat uğraşarak azalttım. Şu an %0.1 kullanıyor olarak gözüküyor diski ama yine de %100 olmasını sağlıyor. En üst sırada ve turuncu arkaplan barıyla basit seviye regedit bilgisi öğrenmeme vesile oldu. Steam yazdırma işlemi yaparken bile disk %100 oluyor. (bu sefer drop sorunu yok) Çok uzun bir anlatım oldu ama bu kadar ayrıntılı bilgi vermemin sebebi bilgisayarla çok fazla oynadığım için yaptığım bir şeyden kaynaklı olup olmayacağını rahat anlamanız için kusura bakmayın. Sadece aramayı açtığımda bile disk %100 oluyor ve donuyor ancak şu an yeni bir şey oldu ve wsapp diye svchost uygulaması %0.5, system %0.2 kullanıyor. Windows Update'yi tamamen kapatmıştım ancak bazı kaynaklar çözüm olabileceğini söylediği için bütün güncellemeleri yaptım ve sistemim güncel. Yeni bir kullanıcı hesabı açınca düzelir diye okumuştum denedim olmadı. DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth bu komutu CMD'ye yönetici olarak çalıştırdığımda 1316 hata kodunu alıyorum ve çözümünü bulamadım. SFC /scannow yaptığımda bir şey çıkmıyor. Chkdsk yaptım 1 defa disk birleştirmeden en iyi haline getir de yaptım, bunların dışında bilgisayar çok geç açılıyor başlangıçtan her şeyi iptal etmeme rağmen. DISM log dosyasını yükledim yardımlarınızı bekliyorum, iyi akşamlar dilerim.

ekrangoruntusu1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı