100 katlı binaların yaygınlaşması gerektiğini düşünüyorum

100 kat değil de. Yaşadığım bölgede hep 3, 4 katlı apartmanlar var. Yer ziyanı olduğunu düşünüyorum. Bunun yerine 10 katlı bir bina yapılsa, 2 3 binanın kaplayacağı yeri tek bina kaplar. Hem yıllar sonra yer yok diye binaları yıkmak zorunda kalmazlar. Arada bir de 2 binalık yeri boş bırakıp park bahçe yapabilirler. Yaşadığım yer gibi piknik alanı bulunmayan yerlere piknik alanı yapılma şansı da artar. Ben bu yanayım.

Uygun olan arazilerde 50-100 katlı binaların yaygınlaşması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu şekilde yeşil alan korunur, betonlaşmanın etkisi azalır. Yatay mimari uygulanırsa daha fazla yer betonlaşır. Yatay mimari yerine göre uygulanması lazım. Peki ya sizin bu konudaki görüşleriniz neler?

Bence pek mantıklı değil dağ gibi alanlara genelde kayalık verimsiz arazilere yapılırsa evler benim görüşüm daha iyi şahsen binada yaşamayı sevmiyorum yok komşu derdiymiş oymuş buymuş kendine ait garajın ve bahçen bulunmuyor balkona çıksan az ileride bir bina daha var benlik değil şahsen bence ev dediğin 1 2 dönüm alana yapılıp 1 Max 2 katlı olmalı garajı bulunmalı bahçede kendin ağaç meyve sebze yetiştirmelisin ailen ile akşamları buluşup dışarıda oturabilirsiniz hamak veya çardak tarzında evine mangal yapılabilmeli küçük bir havuzu olabilir kendi atölyeni yapabilirsin mesela arabadan anlıyorsan uygun yollu zaman harcayacak bir hobi gibi yapabilirsin ama binada bunların hiçbirini yapamıyoruz küçücük odalar 4 duvar cidden ben sıkılıyorum.

Burası Türkiye. O kadar alan yok maalesef :( Eğer herkesin bir bahçeli evi olaydı şuan ülkede yaşayacak yer yoktu.

Cyberpunk evreni gibi mega binalar olsun diyorsun. Hong Kong buna en yakın durum şu anda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şekilde değil, aralıklı olacak. Arada yeşil alanlar ve parklar olsun ki insanlar nefes alsın.

Uygun olan arazilerde 50-100 katlı binaların yaygınlaşması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu şekilde yeşil alan korunur, betonlaşmanın etkisi azalır. Yatay mimari uygulanırsa daha fazla yer betonlaşır. Yatay mimari yerine göre uygulanması lazım. Peki ya sizin bu konudaki görüşleriniz neler?

Bir çöktü mü bina betonların arasından yaşayan insanları bile bulamazlar. Depreme dayanıklı falan demeyin. Eninde sonunda çökecek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı