100 Mbit internetim olmasına rağmen ping var

firkaoon

Hectopat
Millenicom'un sınırsız internet kampanyasını kullanıyorum (100 Mbit fiber). Bağlanırken çok sorun yaşamıştım ama çözdüm bir şekilde. Şu sıralarda ping sorunum başladı indirme ve uploadın değişken olmasını anlayabiliyorum ama ping beni şaşırttı. Eskiden 12 ms gibiyken şimdilerde 70-80 arası, öneriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Millenicom'un sınırsız internet kampanyasını kullanıyorum (100 Mbit fiber). Bağlanırken çok sorun yaşamıştım ama çözdüm bir şekilde. Şu sıralarda ping sorunum başladı indirme ve uploadın değişken olmasını anlayabiliyorum ama ping beni şaşırttı. Eskiden 12 ms gibiyken şimdilerde 70-80 arası, öneriniz nedir?
O ping değeri Speedteste mi öyle çıkıyor? Ben de Millenicom kullanıyorum. Speedtest'te 8-12 ms arası çıkıyor. Sizin hattınız gerçek fiber mi yok Vdsl mi?

Normal değerler max. 20 olmalı. Sizin fazla pinginiz var. Müşteri hizmetlerini arayınız onlar farklı bir işlem yapıp uygun olan bir değişim yapıyorlardı. Arkadaşım aynı sorunu yaşadı ve şu anda MM'de 40-50 ping ile oynuyor enteresan bir şekilde.
Superbox kullanıyorum benim de pingim CMD ekranın da maalesef 65, MM'de 100'den aşağıya düşmüyor. Bence çözüm bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı