100 Mbps altyapıda internet sağlayıcı önerisi

O kadar rehberini de hazırladım buyur bak. Burada şimdi birazdan saçma şeyler duyacaksın.

Hocam kullanıcı deneyimi paylaşmak saçma mı oluyor?

Hocam kullanıcı deneyimi paylaşmak saçma mı oluyor?
Altyapısında yada hattında hatta ileri gideyim saha dolabında sorun olanlar objektif ve gerçek şartları görmeden birden saçma sapan şeyler söyleyecekler. En basitinden herkes Türk Telekom'u pingleriyle bilir. Halbuki Türk Telekom'da ping durumunuz konumunuz için olabildiğince iyileştirilmeye çalışır. Alternatif İSS'ler kendi havuzları vb. sistemleriyle TT taşıyıcılarını daha optime ediyor ve sunuyor. Sonra TT pingiyle tanınıyor. Halbuki alakası yok. Onların düşük ping sağlamaları TT sayesinde oluyor.

Süperonline almış mesela adam VDSL'de. Sürekli kesiliyor internet yavaşlıyor diyor. Sonra da kimseye önermiyor kendisi yavaşlık yaşadığı için. Hiç altyapısına, iç tesisatına suç atmıyor. Haksızsam siz söyleyin şimdi bunlar saçma ve objektif dışı değil ise nedir?

Kullanıcı yorumları değerlidir ancak altyapın ve diğer altyapısal birimlerin kötüyse ve sorun bundan kaynaklanmasına rağmen, işte o zaman bunu saçma bulmakta haksız mı oluyorum?

Ben FTTH'de Comnet kullanıyorum memnunum. Düşünebilirsiniz.
Hocam neredeyse 2 yıldır TürkNet kullanıyorum tek bir sıkıntı yaşadığımı hatırlamıyorum. Ne destek kaydı açtıysam 1 günde halloldu. Üstüne üstelik davet kodu ile kaydolunca ilk ay ücretsiz. Arkadaşlarınızı davet ettikçe de her kişi başına ücretsiz 1 ay kazanıyorsunuz. Mükemmel sistem. Eğer düşünürseniz davet kodum şu dur; RMR99BI45PAR
Hocam teknik destek açısından nasıllar ikisi de? Netspeed'den çok memnun kalanlar olduğunu gördüm.
Ben Netspeed kullanıcısıyım. Önceden Superonline , Türk Telekom ve Uydunet'i deneyimlemiş biri olarak vereceğim tavsiyelerimi.
Öncelikle şunu sormak istiyorum KabloNet altyapın var mı ? Varsa ve fiyatlar sıkıntı çıkarmayacaksa önceliğin KabloNet olmalı. Hız ve müşteri hizmetleri gayet güzel.
Eğer yoksa sıradaki sorum fiber altyapın var mı ? Eğer var ise bu sefer önereceğim Superonline olur. Çünkü fiber olan bölgelerde cidden üst düzey bir hizmet sağlıyorlar herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsun , eğer yaşarsan anında müdahale ediyorlar.
Eğer altyapın fiber değilse VDSL ise Netspeed'i öneririm müşteri hizmetleri gayet iyi. Fiyatları ve hızı gayet iyi. Şu an sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum.
Türk Telekom ve KabloNet fiber alt yapım var, bir kaç ay sonra taşınacağımızdan dolayı taahhütlü internete geçemem maalesef, taşınacağımız yer belirli değil ve orada alt yapı olmayabilir.

Hocam teknik destek açısından nasıllar ikisi de? Netspeed'den çok memnun kalanlar olduğunu gördüm.

Türk Telekom ve KabloNet fiber alt yapım var, bir kaç ay sonra taşınacağımızdan dolayı taahhütlü internete geçemem maalesef, taşınacağımız yer belirli değil ve orada alt yapı olmayabilir.
Hocam altyapınıza bağlı. Yani şans meselesi diyebilirim. Şahsen bulunduğum yerdeki altyapı çok iyi, bu yüzden çok iyi hizmet alıyorum. Ama altyapınız iyi değilse hangi ISS olursa olsun en iyi hizmeti verse bile altyapı kaynaklı sıkıntı çekersiniz. Ama altyapı iyiyse kesinlikle fiyat performans için TürkNet öneririm, eğer fiyat önemli değilse de KabloNet neredeyse en iyi hizmeti veriyor diyebilirim.

O zaman sadece şunu söyleyeyim : Netspeed'i öneririm müşteri hizmetleri olsun hızı olsun ping değerleri olsun şu an sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum. Kurulumda da herhangi bir sıkıntı olmamıştı hemen geçmiştim.

O zaman sadece şunu söyleyeyim : Netspeed'i öneririm müşteri hizmetleri olsun hızı olsun ping değerleri olsun şu an sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum. Kurulumda da herhangi bir sıkıntı olmamıştı hemen geçmiştim.
Tahmini olarak geçiş süreniz nedir?

25 gündür NetSpeed kullanmaktayım, 75Mbps VDSL paketim var, öncesinde Superonline kullanıyordum evde birisi bağlandığı anda benim Online oyun kariyerim sona eriyordu, bir kahraman geldi elimden tuttu işte o firma NetSpeed'di şimdi bir kere bile ping dediysem ne olayım :)

25 gündür NetSpeed kullanmaktayım, 75Mbps VDSL paketim var, öncesinde Superonline kullanıyordum evde birisi bağlandığı anda benim Online oyun kariyerim sona eriyordu, bir kahraman geldi elimden tuttu işte o firma NetSpeed'di şimdi bir kere bile ping dediysem ne olayım :)
Aynı soruyu size de soruyorum o zaman, tahmini olarak kaç gün içerisinde geçiş sağladınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı