100 Mbps destekli VDSL modem önerisi

ibrahim Nalbant

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Aile evinin internetini değiştirtmek istiyorum. UyduNet'ten TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Fiber altapısı olmadığından VDSL internet lazım ama elimde VDSL bir modem yok ve TurkNet'in sattığı modem 600TL bu da biraz fazla geldi zaten tatiller harici evde değilim. Kardeşim var o da en fazla film izler falan eş zamanlı çok yükleme olmaz yani internete. TurkNet altyapısı 100Mbps sağlayabiliyor bana. Sizce 600TL'ye TurkNet'in sağladığı modemi mi almalıyım yoksa dediğim şartlarda daha ucuza işimi görecek bir modem önerebilir misiniz?

Ben Keenetic modem kullanıyorum. Önerebilirim çekim kalitesi, yazılımı ve kullanım kolaylığı anlamında iyidir. Fiyat olarak da aslında dolar artışından önce gayet iyiydi fakat bu aralar biraz fiyat konusunda uçuşa geçtiler. Yine de Omni Dsl modeli hem fiyat olarak hem de performans olarak alınabilir derim. Fiyatı 500 civarında hem VDSL hem de Fiber destekli 100 Mbps hızında kaliteli bir modemdir. Örneğin Link:

İkinize de teşekkür ederim. TurkNet'in kendi verdiği ZyXEL VMG3625-T50B'den farkı nedir bunun. 350 TL'ye TP-Link TDW9970 V3 var aradaki farka değer bir şeyi var mı? Arayüzünün, yazılımının falan iyi olması gibi şeyler önemsiz benim için zaten evde ben kullanmayacağım çoğu vakit. Sadece stabil bir şekilde internet vermesi yeterli olacak. Bu 3 model arasında bu şartlarda F/P olarak hangisi öne çıkıyor sizce?

Lİnkini attığım keenetic modem her anlamda iyidir ama tek eksi yanı 5 Ghz band desteği yok. ZyXEL ise iyi bir modem arkadaşımda kullanmakta aktif olarak. 5 Ghz bandı da bulunmakta ve genel olarak kaliteli bir modemdir. İkisi arasında karar vermek size kalmış biri 500 Tl civarında ZyXEl ise 600 Tl civarında. Eğer 5 Ghz bandı sizin için önemli bir özellik değil ise fiyat avantajı anlamında keenetic'e şans verilebilir. Tabi bu iki modem haricinde diğer markaların modemleri de var ama fiyatlar gerçekten kötü bu aralar. Bu arada bahsettiğiniz Tp Link modem eğer üstünde T.Telekom yazanlardan ise aman hocam bulaşmayın derim sorunlu modemler. Ama orijinal T.Telekomdan yazmayan ise 350 TL iyi fiyat TP link için, o da işinizi gayet görür.

Türk Telekom yazanlardan. 😕
Aman hocam almayın derim. Onun haricinde vdsl destekli birçok modem işinizi rahatlıkla görecektir. Siz anladığım kadarıyla özellik olarak çok bir beklentiniz yok modem anlamında. Stabil bir internet bağlantısı istiyorsunuz ev kullanıcısı olarak. Bu sebeple de birçok modem işinizi görecektir. Hangi modem olacağına ise bütçe olarak sizin karar vermeniz gerek. Size bütçe anlamında bayağı iyi gelecek ve başarılı bir modem önerebilirim. Eskiden bende bu modeli kullanıyordum. Fiyat olarak da gayet iyi. Link:

Yeni konular

Geri
Yukarı