100 Mbps internet hızı telefonda 15 Mbps

Muharrem Baskili

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Netmaster UyduNet kullanıyorum, bugün paketimi 100Mbps yaptım bilgisayarımda kablolu bağlantıda 94Mbps zorluyor ama telefondan yapınca 15Mbps. Neden PC'de yüksek telefonda az bunu merak ediyorum. Bilen arkadaşlar yazarsa iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefon Wi-Fi (Kablosuz bağlantı) olduğu için normal. Telefonda alabileceğin maksimum hızı modemin yanında alırsın.
Normal değil bence, benim 16 Mbps olmasına rağmen aldığım hız telefonda 10 Mbps.

Telefonun içerisinde bulunan Wi-Fi modülü, evde kullandığınız modem, anten kaliteleri, aradaki mesafe ve engeller hızı etkiler. 2.4 GHz ile 5 GHz bağlantıda da hız ve kapsama alanı farkı olur. Sizin hız düşümünüz çok fazla. Kablolu ile kablosuz arasında bir fark olur mutlaka ama bu kadarı anormal. Örnek olarak ben kablolu olarak 200 Mbps alıyorsam, 190-195 Mbps de kablosuzda alabiliyorum. Bunu 5 GHz bantta ve en fazla bir oda uzakta alabiliyorum. Uzaklaştıkça bu bandın kaybı yüksek olur. Kapsama alanı yüksek olsun diye 2.4 GHz tercih edersem de 50-60 Mbps hızlarda dolaşıyor cihazım.

5 GHz bandı olmayan telefondan daha fazla hız alamazsınız araya mesafe girince. Kablonet modemleri çok kötü.

Arkadaşlar Netmaster UyduNet kullanıyorum, bugün paketimi 100Mbps yaptım bilgisayarımda kablolu bağlantıda 94Mbps zorluyor ama telefondan yapınca 15Mbps. Neden PC'de yüksek telefonda az bunu merak ediyorum. Bilen arkadaşlar yazarsa iyi olur.
Modem arayüzüne girip wifi kısmını bulup 2.4 GHZ yi kapatıp 5 GHZ yi açın düzelecektir , düzelmezse internet sağlayıcınızı arayın yada arıza kaydı oluşturun düzelteceklerdir yüksek ihtimalle.

Yeni konular

Geri
Yukarı