100 Mbps internet Twitch yayın izlerken donuyor

SaKinLordq

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba internetim Turkcell Superonline fiber 100 Mbps download 10 Mbps upload a sahibim. Bugüne kadar Twitch yayını kaynaktan izlerken herhangi bir sıkıntı yaşamıyordum fakat dün akşamdan beri 480p üzerine çıktığı anda yayın sürekli donuyor. Sorun neden olabilir yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
1.1.1.1(cloadflear) DNS'e geçip dener misiniz?

Sorun çözümünü anlamam için lütfen CMD yonetici başlatıp tracert Twitch. TV yazarsanız sizlere yardımcı olmak isterim.

Dosya Ekleri

• tracert.png
    tracert.png
    35,1 KB · Görüntüleme: 137
Nasıl anladınız bunu? Bana da açıklarsanız sevinirim.

1652939226171.png

Bakın şimdi 8E kadar Türkiye içerisinde dolaşıyorsun sorun yok tam Ankara'ya vararken pingin artıyor bir de 11. pop da pingin artıyor o sunucu yurt dışı kullanılan peeringi gösteriyor bilginiz olsun tracert de 9. 12. popa kadar yüksek ping mevcut düşürülmesini rica ediyorum derseniz düzelebilir 8'e kadaar cok düşük ms ile giderken ani ping artışı gözüküyor basbaya.

Eki Görüntüle 1392197

Bakın şimdi 8E kadar Türkiye içerisinde dolaşıyorsun sorun yok tam Ankara'ya vararken pingin artıyor bir de 11. pop da pingin artıyor o sunucu yurt dışı kullanılan peeringi gösteriyor bilginiz olsun tracert de 9. 12. popa kadar yüksek ping mevcut düşürülmesini rica ediyorum derseniz düzelebilir 8'e kadaar cok düşük ms ile giderken ani ping artışı gözüküyor basbaya.

48-51 ms yurt dışı çıkışı için uygun değil mi? Kaç olması gerekiyor?

Ankara'dan sonra düşüyor o popda dalgalanma mevcut ping ortalama olarak gayet normal bu gecikmeden donmalar olabilir.

Anladım. Müşteri hizmetleriyle konuşup dediğinizi ileteceğim.
Ankara'dan sonra düşüyor o popda dalgalanma mevcut ping ortalama olarak gayet normal bu gecikmeden donmalar olabilir.

Durum hala aynı. Fakat az önce bir şey fark ettim aynı yayını telefondan açtığımda sıkıntısız donmadan izleyebiliyorum çok saçma değil mi? Ben kablolu bağlı olduğum halde PC'den yayını donmadan izleyemiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı