100 Mbps internette 50 Mbps alma sorunu

DoğukanS

Hectopat
İyi akşamlar.
150 Mbps'lik router kullanarak Ethernetle bağlanıyorum. 100Mbps internetim olmasına rağmen 55Mbps hızı zor görüyorum. Aynı hız testini telefondan yaptığım zaman 107Mbps alıyorum. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın ağ driverlarının güncel olduğundan emin olun. Modeminizin kendi internet sitesinden bulabilirsiniz bu driverları. Modeminiz Ethernet desteklemiyor olabilir bu müşteri hizmetlerinden kaynaklı bir durum Servis Sağlayıcınız ile iletişime geçebilirsiniz. Hangi servis sağlayıcısını kullandığınızı belirtirseniz size daha iyi yardımcı olabilirim.

Bilgisayarınızın ağ driverlarının güncel olduğundan emin olun. Modeminizin kendi internet sitesinden bulabilirsiniz bu driverları. Modeminiz Ethernet desteklemiyor olabilir bu müşteri hizmetlerinden kaynaklı bir durum Servis Sağlayıcınız ile iletişime geçebilirsiniz. Hangi servis sağlayıcısını kullandığınızı belirtirseniz size daha iyi yardımcı olabilirim.
Hocam kablonet kullanıyorum, köprü amacıyla odama kurduğum modem de ZyXEL NBG-416N modeli. Şimdi modemin de sürücülerine bakacağım, eğer düzelirse buradan haber veririm ama bir mesaj yazmamışsam bilin ki sorun devam ediyordur. Yardımınız için teşekkürler şimdiden

Son düzenleme:
Wifi modunu kontrol edin. B/g/n/a/ac hangisi seçili? Yüksek hız istiyorsanız ethernet kablosu kullanmanız gerekiyor. ac Wifi kartınız yada Modem ac destekliyorsa kullanabilirsiniz.

Merhaba Doğukan, ben yeni bir modem alacağım. Yan odadan telefon veya bilgisayar fark etmeksizin 5 GHz bağlantıda 100 mbps'lik internette 50 mbps anca görüyorum. Kablo ile bağladığımda böyle bir sorun yok. Sen telefonla 100 mbps'yi geçtiğini belirtmişsin. Bu bağlamda kullandığın modem söyleyebilir misin rica etsem? Ekstra olarak araya 1 duvar gelecek şekilde yaklaşık 3-4 metre uzaktan hız testi yapman mümkün mü? Bu şekilde hız testi yapıp sonucunu söylersen çok sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı