100 Mbps VDSL2 hız düşmesi

Drois

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 ay önce 100 Mbit hızın tamamını alıyordum sıkıntısız bir şekilde fakat gün geçtikçe alabileceğim hız değeri azalmaya başladı. Fakat hat değerlerimde değişme olmadı. Destek kaydı açtığımda ise söyledikleri şey iç tesisat kaynaklı olduğu. Özel ekip çağırmalı mıyım? (100 Mbit kullandığm zamanki değerler ile attığım görsel arasında fark yok.)

Screenshot_14.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeminize restart atın santrale yeniden bağlanmayı sağlayın. Santral yoğunluğunda otomatik olarak rejoined olabiliyorsunuz bu durumda yoğunluğa göre değerler düşebiliyor.

Genelde modeme restart atmak çözüm oluyor, ama hala devam ederse bağlantılarınızı kontrol ettirin. Olmadı port değişikliği talep edin.

Modeminize restart atın santrale yeniden bağlanmayı sağlayın. Santral yoğunluğunda otomatik olarak rejoined olabiliyorsunuz bu durumda yoğunluğa göre değerler düşebiliyor.

Genelde modeme restart atmak çözüm oluyor, ama hala devam ederse bağlantılarınızı kontrol ettirin. Olmadı port değişikliği talep edin.

Reset derken kapatıp açmaktan mı bahsediyorsunuz yoksa küçük delikteki resetden mi?

Şimdi bu konuyu görünce farkettim, bende de 61 Mbit yazıyordu ancak 75Mbit hız alıyordum. Modem arayüzünde de yanlış hatırlamıyorsam ilk baktığımda 139Mbit gözüküyordu. Şimdi 135-134lere düşmüş. Her gün de düşüyor sanırım. 1 hafta kadar oldu geçeli.

Şimdi bu konuyu görünce fark ettim, bende de 61 Mbit yazıyordu ancak 75Mbit hız alıyordum. Modem arayüzünde de yanlış hatırlamıyorsam ilk baktığımda 139Mbit gözüküyordu. Şimdi 135-134'lere düşmüş. Her gün de düşüyor sanırım. 1 hafta kadar oldu geçeli.

1.5 aydır her 10 günde bir neredeyse 10 Mbit düştü. Kablolar bozulunca böyle mi oluyor ki?

Geri
Yukarı