100 TL Bütçeye 2 veya 3 tane Fan Önerisi

vidmas

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sipariş verdiğim Zalman N3 kasam bugün geldi. Sistemimi 6 ay önce yenilemiştim ama kasa almadım. 7 yıl önce almış olduğum Vento modelli kasayı kullanıyordum. The Witcher 3 oynuyorum bu sıralar, ekran kartı 70-75 derece, işlemci 64-68 derece arasında gidip geliyordu. Bu değerler eski kasamdan ve kasada sadece egzoz fan ve altta bir tane fan vardı, ikisi de baya küçük fanlar. Gel gelelim sistemi Zalman N3’ün içine dizdim, ama kasanın üç adet dahili fanları inanılmaz derece yavaş çalışıyor, elimi önğne koyuyorum hissetmesi bile zor. Eski küçük fanlarımı da tavana taktım, onlar bile daha fazla hava atıyor dışarı. Neyse bu fanlarla olacak gibi değil, en fazla 100 liraya 2 veya 3 adet fan istiyorum. Rgb olması tercihimdir. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

100 TL bütçeye kaliteli RGB fan almanız imkansız. Benim size önerim Link'te ya da Link'te bulunan modelden üç adet almanızdır. Hem PWM özelliği mevcut hem de 56 CFM hava akışına sahip.

Arkadaşlar sipariş verdiğim Zalman N3 kasam bugün geldi. Sistemimi 6 ay önce yenilemiştim ama kasa almadım. 7 yıl önce almış olduğum Vento modelli kasayı kullanıyordum. The Witcher 3 oynuyorum bu sıralar, ekran kartı 70-75 derece, işlemci 64-68 derece arasında gidip geliyordu. Bu değerler eski kasamdan ve kasada sadece egzoz fan ve altta bir tane fan vardı, ikisi de baya küçük fanlar. Gel gelelim sistemi Zalman N3’ün içine dizdim, ama kasanın üç adet dahili fanları inanılmaz derece yavaş çalışıyor, elimi önğne koyuyorum hissetmesi bile zor. Eski küçük fanlarımı da tavana taktım, onlar bile daha fazla hava atıyor dışarı. Neyse bu fanlarla olacak gibi değil, en fazla 100 liraya 2 veya 3 adet fan istiyorum. Rgb olması tercihimdir. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bütçeye uydurulabilir mi bilmiyorum ama kesinlikle Molex girişli fan alın. Max devirde dönecektir.

Elimde Dark RGB fan kiti var 1 senelik. 2 fan, kumanda ve fan kontrolcüyü 60TL'ye bırakırım ufak bir pazarlık payı ile. Yalnızca led şeriti yok diğer her şeyi tam. Ürünün linki bu.

Yanlış yazmışım, rgb olmak zorunda değil. Ama ledli olursa da fena olmaz. Kasada fan kontrolcü var, düşük ve yüksek ayarla kontrol edilebiliyor. Fanlar direk tek bir kabloyla psuya bağlanıyor ama nedense inanılmaz yavaşlar, kasayı soğutmayı bırak üflemiyor bile.

Hocam kasanın üstünde fan kontrolcü var. Oradan ayarlamayı denediniz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı