100 TL fan çoklayıcı önerisi

Mert Nasuh

Centipat
Daha fazla  
Bu Kasayı kullanan var mı? Hangi fan çoklayıcısını önerirsiniz? 100TL bütçem var.

İlk defa kasa toplayacağım için bilgim yok. Yardımcı olur musunuz?

Anakart modelim MSI B450M-A-PRO-Max mATX.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu Kasayı kullanan var mı? Hangi fan çoklayıcısını önerirsiniz? 100TL bütçem var.

İlk defa kasa toplayacağım için bilgim yok. Yardımcı olur musunuz?

Anakart modelim MSI B450M-A-PRO-Max mATX.
Hocam pwm-molex fan çoklayıcı lazımsa kargoyu karşılarsanız ücretsiz yollayabilirim. 2 sene önce almıştım işime yaramadı.

Attığınız kasa yeni bir kasa olduğu için molex bağlantısı yoktur. Tam okumadan cevap verdim kusura bakmayın.

Hocam PWM-Molex fan çoklayıcı lazımsa kargoyu karşılarsanız ücretsiz yollayabilirim. 2 sene önce almıştım işime yaramadı.

Attığınız kasa yeni bir kasa olduğu için Molex bağlantısı yoktur. Tam okumadan cevap verdim kusura bakmayın.

Fan çoklayıcı lazım ama nasıl bir çoklayıcı lazım onu bilmiyorum o konuda bu kasaya uyumlu varsa çok iyi olur ya da 3 4 fanlı 1000TL civarlarında kasa önerisi.

Buna bakabilirsiniz. Ya da Aerocool Airhawk Duo.

Airhawk Duo işimi görecektir bu kasanın içindeki çoklayıcı ile içindeki 3 tane RGB fanın 3üde RGB şekilde yanacak mı ben anlamıyorum pek.

Airhawk Duo işimi görecektir bu kasanın içindeki çoklayıcı ile içindeki 3 tane RGB fanın 3üde RGB şekilde yanacak mı ben anlamıyorum pek.
Hocam fan çoklayıcıya ihtiyacınız olmaz. Bir adet ARGB kablosu olacak onu anakarta takmanız gerek. Sonrasında anakart uygulaması üzerinden fanların kontrol edebilirsiniz.

Yani bu şekilde yapınca 3 taneside ARGB fan çalışacak mı?
Evet. Kasada ki fanlar zaten bağlı bir şekilde gelir eğer pwm girişi varsa onları anakartın üzerindeki sys_fan pinlerine takman gerek.

Kasanızı aldıktan sonra buraya fotoğraf atarsanız yardımcı olurum.

Evet. Kasada ki fanlar zaten bağlı bir şekilde gelir eğer PWM girişi varsa onları anakartın üzerindeki SYS_FAN pinlerine takman gerek.

Kasanızı aldıktan sonra buraya fotoğraf atarsanız yardımcı olurum.

Yaz tatilinden sonra alacağım buraya atarım fotoğraflarını sağ olun teşekkürler.

Yani bu şekilde yapınca 3 taneside ARGB fan çalışacak mı?

Hocam kasayı aldım elime geldi kargoda hasar görmüş cam panelin köşesi gerekli parçayı temin edeceklermiş fotoğrafları gönderiyorum.

Yaz tatilinden sonra alacağım buraya atarım fotoğraflarını sağ olun teşekkürler.

Hocam kasayı aldım elime geldi kargoda hasar görmüş cam panelin köşesi gerekli parçayı temin edeceklermiş fotoğrafları gönderiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG-20220720-WA0005.jpg
    IMG-20220720-WA0005.jpg
    97,9 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG-20220720-WA0001.jpg
    IMG-20220720-WA0001.jpg
    108,2 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG-20220720-WA0002.jpg
    IMG-20220720-WA0002.jpg
    85,1 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG-20220720-WA0000.jpg
    IMG-20220720-WA0000.jpg