%100 Türkçe bölümden %30 İngilizce bölüme yatay geçiş

Mesk0

Decapat
Merhaba, ben %100 Türkçe egitim veren bir universitede bilgisayar muhendisligi okuyorum. Ortalamam 3.9 ve yatay gecis sistemini kullanarak %30 İngilizce egitim veren bir universiteye gecis yapmak ıstiyorum.

Bu benim ılk yilim ve yatay gecis yaparsam 1. sinifi tekrardan mi okuyacagim? İngilizce testi yapilacak mi? Yapilirsa ve gecemezsem zorunlu hazirlik mi okuyacagim? Dersler konusunda İngilizce olan dersleri tekrardan mi vereceğim?

Bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam bu sene yatay geçiş yapmak istiyorum fakat sizinle aynı soruda takıldım acaba siz yatay geçiş yapabildiniz mi? Yaptıysanız İngilizce hazırlık okumamız gerekiyor mu?

GANO ile geçiş yapacaksanız, istediğiniz üniversitenin yatay geçiş yönetmeliğini okuyun. Orada bölümlerle alakalı özel şartlar koyulabilir, çoğu %30'luk bölüm de derslerin %30'unu İngilizce görülmüş olma şartını koyar. Koymamışsa da hazırlık görmenizi ister.
EK-1 YKS puanı ile geçiş yapıyorsanız bölüme yeni girmiş bir öğrenci gibisiniz, muafiyet sınavını verirseniz direkt 1.sınıftan başlarsınız.

Merhaba. Geçiş yapabildiniz mi yaptıysanız nasıl oldu Türkçe aldığınız dersleri tekrar İngilizce mi aldınız? Benim de aynı soru var şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı