1000-1200 TL Anakart - İşlemci - RAM Önerisi

sezeryalcinkaya

Kilopat
Yer
ankara
Daha fazla  
Meslek
grafiker
Bir süredir bilgisayarıma yeni parça almayı düşünüyorum. Elimde ekran kartı ve SSD mevcut. Çok kötü durumda değiller idare eder diye düşünüyorum, 1000-1200 TL civarında bütçem bulunmakta.

AMD FX 8350, 8370 türü işlemcilere bakarken Intel i5 4460'ı gördüm, pek bir sorunu gözükmüyor. Karşılaştırmalarında AMD'ye göre daha iyi gözüküyor.

Aslında araştırdıkça daha çok şey çıkıyor ve kafam daha çok karışıyor. Bu yüzden anakart, işlemci ve RAM tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 4460 eski nesil oldu artık DDR4 ve skyle sistem almanız, bütçeniz de uygun.
İ5 6402P
Msı B150 Gaming M3
Kingston 8 GB DDR4 2133

Elimdeki ekran kartı Gigabyte GT420 DDR3, alacağım parçaların ekran kartımı da desteklemesi lazım, buradan ne sonuç alırsam ona göre parçaları temin edeceğim

iyi günler

ekran kartı idare etmez mi?
B planı olarak 500 TL de ekran kartına fazladan ayırsam,
ek olarak birde ekran kartı tercih etsek, ekran kartı öneriniz ne olur?

Elimdeki ekran kartı Gigabyte GT420 DDR3, alacağım parçaların ekran kartımı da desteklemesi lazım, buradan ne sonuç alırsam ona göre parçaları temin edeceğim
iyi günler
İyide GT420deki DDR3, GDDR3 yani ramlerden bağımsız. Yani Skylake sistem ddr4 ramlerle çalışabilir. PCI danda sorun yoksa çalışması için bir engel göremiyorum. Tabi bilmediğim destek sorunları varsa ayrı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı