1000-1500 TL bütçe ekran kartı önerisi

Çok teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırıp yazdığınız için. PSU nasıl bakarım?
@Sylveon , @Bay Hiçkimse 🙏 🙏

2. El alıp yarım kalmak istemiyorum sıfır olmalı
Bunu anlamak için yöntem şudur :
İlk olarak kasanızın kapağını çıkartın ve PSU üzerinde +12V yazısının altında olan xxA değeri ile çarpın sonuç bu kadar.
Ama PSU kalitesini anlamak için markada bilmek gerekli Frisby gibi markalar ise güvenilmez sonuçta o bilgisayardan ekmek kazanacaksınız.
1580555562796.png

PSU örnek resmidir değerler fotodaki gibi orada yazar. Forumun amacı yardımcı olmak ve yardım almak konu açtığınız için ben size teşekkür ederim.
GTX 1650 alabilirsin.
Süper var iken düz GTX 1650 alınmaz.

Bunu anlamak için yöntem şudur :
İlk olarak kasanızın kapağını çıkartın ve PSU üzerinde +12V yazısının altında olan xxA değeri ile çarpın sonuç bu kadar.
Ama PSU kalitesini anlamak için markada bilmek gerekli Frisby gibi markalar ise güvenilmez sonuçta o bilgisayardan ekmek kazanacaksınız.
Eki Görüntüle 495236
PSU örnek resmidir değerler fotodaki gibi orada yazar. Forumun amacı yardımcı olmak ve yardım almak konu açtığınız için ben size teşekkür ederim. 🙏 🙏 ne demek
kasayı açtım ama siyah bir kutu var hiç yazı yok marka dışında faturada bunu buldum ( xilence bluestorm 550w )

Yani, anladığım kadarıyla benim anakart işlemci değişince yeterli olmayacak.
Toparlamak için yazıyorum:
1: Anakart değişecek ( hangisini önerirsiniz? )
2: İşlemcim İntel i5 ( AMD olmalı sanırım siz daha iyisini biliyorsunuz sonuçta ) bilmediğim için yazıyorum amd i7'ye eş değer olarak hangisi olacak ?
3: Ekran kartı ( bu yazdıklarınızı araştırıyorum nvidia olanlar ) + cuDNN ve cuda desteği var mı bunların ?
4: Ram ( bende olan ram'lar: kingston 4 gb 1333mhz ddr3 x 2 adet ) yeterli olur mu, değiştirmem gerekir mi?
5: Kasa ( xilence bluestorm 550w ) yeterli oluyor mu?

Tekrardan ilgi gösterdiğiniz için, çok teşekkür ediyorum 😍🙏

Yani, anladığım kadarıyla benim anakart işlemci değişince yeterli olmayacak.
Toparlamak için yazıyorum:
1: Anakart değişecek ( hangisini önerirsiniz? )
2: İşlemcim İntel i5 ( AMD olmalı sanırım siz daha iyisini biliyorsunuz sonuçta ) bilmediğim için yazıyorum amd i7'ye eş değer olarak hangisi olacak ?
3: Ekran kartı ( bu yazdıklarınızı araştırıyorum nvidia olanlar ) + cuDNN ve cuda desteği var mı bunların ?
4: Ram ( bende olan ram'lar: kingston 4 gb 1333mhz ddr3 x 2 adet ) yeterli olur mu, değiştirmem gerekir mi?
5: Kasa ( xilence bluestorm 550w ) yeterli oluyor mu?

Tekrardan ilgi gösterdiğiniz için, çok teşekkür ediyorum 😍🙏
Anakart işlemci RAM değişecek bunları satın yada işinize yararsa kullanın.
Anakart işlemci RAM değişecek bunları satın yada işinize yararsa kullanın.
Şimdilik darboğaz ile kullanabilirsin en azından işini yaparsın sonra sistemi geliştirirsin.

1. Anakart olarak B450M S2H alınabilir.
2- AMD seçmenin nedeni daha ileriye dönük olması için şu an Ryzen 1400 alınabilir. İleride 3600-4600 alınabilir.
3- Nvdia tarafında dediğim gibi 2. el 1050Ti alınabilir.
4- DDRR 4 RAM alınacak.
5- Kasa hakkında bilgim yok açıkçası.

Ek olarak elinde olan parçaları satıp Ryzen 1600 12 NM almak çok daha iyi olur.

Anakart: B450M S2H ( tamam )
İşlemci: Ryzen 1400 - Ryzen 1600 12 NM hangisi olabilir ?
Ekran kartı: 1050Ti arama yaptığımda bir kaç farklı seçenek çıkıyor uyum sorunu yaşamam herhalde ?
Ram: DDRR 4 ram >> marka bu sanırım veya marka fark etmez mi ? ( Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz DDR4 Ram CMK8GX4M1D3000C16)

Çok teşekkür ediyorum ilgi gösterdiğiniz için. Bu yazdıklarınızı değerlendireceğim. Ben sadece ekran kartını değiştirsem kurtarabilirdim zannediyordum ama astarı yüzünü geçti bir yolunu bulurum elbet. Başka bir başlık altında buluşmak dileğiyle sevgiyle kalın. 😍

Son düzenleme:
Bütçe yetiyorsa 1600 12 NM önerdim çünkü AMD Ryzen 2600 ile neredeyse aynı.

Gtx 1050Ti Nvdia istediğiniz için söyledim yoksa RX 570 kesinlikle daha önde
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM 3000Mhz tercih edilebilir ve Corsair fiyatı uygunsa alınır.

Bütçe yetiyorsa 1600 12 NM önerdim çünkü AMD Ryzen 2600 ile neredeyse aynı.

Gtx 1050Ti Nvdia istediğiniz için söyledim yoksa RX 570 kesinlikle daha önde
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM 3000Mhz tercih edilebilir ve Corsair fiyatı uygunsa alınır.

2600 daha iyi sanırım.
ekran kartı kesinlikle nvidia olacak iş için ben de isterdim rx570'i. Ayrıca bu ekran kartı uyumlu olacak değil mi sorun yaşarmıyım ?
Ram 32 daha mı iyi olur, bendeki ram'leri de eklesem işe yarar mı ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı