₺1000 23 veya 24" monitör önerisi

Bütçe
1000

Guest34HG5400

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, günlük kullanım, arada sırada dizi/film izleme ve rekabetçi olmayan oyunlarda kullanmak için 1000₺'yi geçmeyecek 23-24" HD monitör önerisine ihtiyacım var.

Direkt model önermenize de gerek yok. Dikkat etmem gereken noktaları belirtirseniz, ben o kriterlere uygun model bulabilirim.

Mesela; Hz, Ms, IPS, VA, LED.

Bu fiyatta bu özelliklerin bulunması asgari düzeyde ne olmalıdır?

Amazon.Tr ya da Hepsiburada satıcısından almayı düşünüyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleme:

Ben bu monitörü kullanıyorum. Almadan önce kapsamlı bir araştırma yapmadığımdan bu fiyata daha iyisi var mı bilmiyorum fakat ben oldukça memnunum. Görünüşü çok hoşuma gidiyor.

Dahili hoparlör var mı? Hb'de yukarıda var demiş aşağıda yok demiş.

75Hz isterseniz @enonertetanem 'ın attığını öneririm.

60Hz isterseniz buna bir bakın derim;

Renk olarak en gelişmiş IPS panel türı olan AH-IPS ve gerçek 8 bit renk derinliğine sahip.

Göz biyayabilen ama işlevi çok az şeyleri söyleyeyim;

Dinamik Kontrast. Direkt başka bir mesajımı alıntılıyayım;

Statik kontrast, ekranda aynı anda hem siyah, hem de yüksek parlaklıklı başka bir şey gösterilirken ölçülen en siyah ile en parlak arasındaki farktır.
Mesela BattleField V'den bir tünele girdiniz.

Araba farları ile tünelin karanlık duvarları arasındaki farkı statik kontrast gibi düşünün. Tabii bu bir örnek, daha iyi anlatabilmem açısından.

Ya da gece yürüyüş yapan insan grubu.

Dinamik kontrast da ekranın tüm zamanlarda gösterebildiği en siyah ile en beyaz arasındaki fakrtır. Mesela ölü piksel testi yaparken siyah sayfa geliyor, sonra beyaz sayfa geliyor.

Yani ekranda neredeyse başka hiçbir renk/görüntü üretilmiyor. Beyazlara vurulan parlaklık siyahları açmıyor.

Bunların farkı diyebiliriz. Ama simsiyah-bembeyaz ekran pratikte önemsiz.

Bir oyunda her yer ne zaman simsiyah oluyor, ölü piksel testi gibi?

5 saniye falan. Ama yukarıda bahsettiğim olay neredeyse her zaman oluyor. En basitinden kapkara bir tüfek ile tüm oyunu geçirebiliyoruz.

Bu yüzden statik kontrast önemli olup dinamik kontrasta önemsiz dedim.

Hatta şöyle ufak bir bilgi de vereyim, statik kontrast "Doğal kontrast" olarak da geçebiliyor :)

Tepki süresi (Ms). Aslında işlevsiz değil ama sizin için işlevsiz. Rekabetçi oyunlar oynamadığınızdan çok uç monitörler dışında tepkime süresine bakmanıza gerek yok.

Son düzenleme:
Merhaba, günlük kullanım, arada sırada dizi/film izleme ve rekabetçi olmayan oyunlarda kullanmak için 1000₺'yi geçmeyecek 23-24" HD monitör önerisine ihtiyacım var.

Direkt model önermenize de gerek yok. Dikkat etmem gereken noktaları belirtirseniz, ben o kriterlere uygun model bulabilirim.

Mesela; Hz, Ms, IPS, VA, LED.

Bu fiyatta bu özelliklerin bulunması asgari düzeyde ne olmalıdır?

Amazon.Tr ya da Hepsiburada satıcısından almayı düşünüyorum.

Teşekkürler.

şuan aktif olarak kullanıyorum ders için aldım ama arada cs vs giriyorsan gözünü yorabilir ama onun dışında renkleriyle vs tam bir fiyat performans ürünüdür

Geri
Yukarı