1000 Euro Oyun kasası önerisi

Bütçe
800-1000 Euro

Quboy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selam. Yakın zamanda oyun kasası toplamak istiyorum ve sizlerin değerli önerilerinize ihtiyacım var.
Öncelikle belirtmeliyim ki ekran kartı, işlemci, anakart ve RAM gibi parçaları Almanya'dan getirteceğim.
İş için kullanacağım dizüstü bilgisayarım olduğu için bu kasayı sadece oyun bilgisayarı yapacağım. Dolayısıyla parça seçimlerim de bu yönde olmalı.
Öncelikle internetten yaptığım araştırmalar sonucunda fiyat performans olarak (kendi bütçeme de uygun) GeForce GTX 1660 Super ekran kartında karar kıldım. 250eur civarında bir fiyatı var.
Daha sonra işlemci için ufak bir araştırma yaptım. Ryzen işlemcilerin Intel işlemcilere göre daha çok çekirdekli olduğunu ve oyunlarda Intel'e göre daha az performans verdiğini okudum. Yani hem oyun oynayıp hem arkada yayın yapıp hem video açmak için Ryzen iyi. Ama sadece oyuna odaklanılacaksa Intel iyi. (Yanılıyor olabilirim bu konularda iyi değilim.)
Bu doğrultuda Intel Core i5-10600K'da karar kıldım. 250eur civarında bir fiyatı var. (Ryzen 5 3600X ile kıyaslamıştım. Fiyatı 225eur)
Bu iki parçaya uyumlu bir anakart istiyorum. Tabi ileride yapabileceğim olası parça yükseltmelerini de desteklemeli.
RAM olarak öneriniz nedir? Hangi markayı ve modeli önerirsiniz?
Toplamda 800-1000 eur arası bir bütçe ile bu işi halletmek istiyorum.
Bütçe dahilinde daha iyi bir ekran kartı veya işlemci önerilerinizi de bekliyorum. Kısacası her türlü öneriye açığım.
Teşekkürler.
Güncel

Son düzenleme:

Geri
Yukarı