1000 euro Smart TV önerisi

Lazi10

Hectopat
Yer
DE
Merhabalar, yurt disinda yasiyorum. Bu aksam veya yarin Smart TV alacagim ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. 1000 euro bütçe ayirdik. Cok kararsiz kaldim. Esimle sadece Netflix, Amazon ve YouTube takip ediyoruz. TV kanallarina F1 gunleri haric hiç goz atmayiz. Belki daha sonra konsol alip televizyona kurarim. Bunu da dusunerek sizce OLED mi almamiz daha dogru yoksa QLED mi? Test sitelerine goz attim birkaç model aklimda var ancak sizin onerilerinizide dikkate alacagim. Oncelikle size benim buldugum modelleri atayim aralarindan hangisi daha iyidir veya belirttigim modellerden daha iyi olan bir oneriniz varsa belirtebilirsiniz. Simdiden yardimci olan arkadaslara teşekkür ederim. (Yazim hatalari icin ozur dilerim.)

Ancak kullanima gore degisiyor galiba bu durum.
Eski serilerden bu yana her seride bu durumu çok daha aza indiriyorlar. Biz de B9 var 2 yıldır kullanıyoruz ve şimdilik herhangi bir sıkıntı yok. Tabi ileride olacak mı olmayacak mı bunun garantisini veremem. Televizyonu kapattıktan sonra fişten çekmezseniz 4 saat aralıklarla kendiliğinden bir piksel temizleme yapıyor. Yanma sıkıntısı çeken çoğu insan sürekli fişten çekiyormuş televizyonu.

Ben de OLED yanığı olmasından korktuğum için Miniled'e kaydım.
Qled ile miniled ayni sey mi?

Eski serilerden bu yana her seride bu durumu çok daha aza indiriyorlar. Biz de B9 var 2 yıldır kullanıyoruz ve şimdilik herhangi bir sıkıntı yok. Tabi ileride olacak mı olmayacak mı bunun garantisini veremem. Televizyonu kapattıktan sonra fişten çekmezseniz 4 saat aralıklarla kendiliğinden bir piksel temizleme yapıyor. Yanma sıkıntısı çeken çoğu insan sürekli fişten çekiyormuş televizyonu.
Parlaklik seviyeniz ne kadar acaba? Bununda etkisi varmis. TV kanallarinin logolari vs surekli sabit kalan renklerde yaniklar olusabiliyor galiba.

Parlaklik seviyeniz ne kadar acaba? Bununda etkisi varmis. TV kanallarinin logolari vs surekli sabit kalan renklerde yaniklar olusabiliyor galiba.
Oyun oynarken HDR açık ve OLED Parlaklığı da %100 onun dışındaki kullanımlarda galiba %80'de duruyor. Logo mevzularına gelirsek eğer TV'nin kendi teknolojisi var (ayarlardan açıp kapatabiliyorsunuz) uzun süre boyunca aynı duran cismi (bu durumda kanal logosundan bahsediyoruz) piksel piksel kaydırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı