1000 euro Smart TV önerisi

Oyun oynarken HDR açık ve OLED Parlaklığı da %100 onun dışındaki kullanımlarda galiba %80'de duruyor. Logo mevzularına gelirsek eğer TV'nin kendi teknolojisi var (ayarlardan açıp kapatabiliyorsunuz) uzun süre boyunca aynı duran cismi (bu durumda kanal logosundan bahsediyoruz) piksel piksel kaydırıyor.
Yani logo yanigina karsi en azindan onlem olarak bir secenek var. Ben zaten hic tv kanallarina vs bakmiyorum. Netflix vs icin OLED alsam daha iyi diye dusunuyordum. Mini led ilk defa duydum onun hakkinda hic fikrim yok.

Neden QLED önermiyorsun ne gibi sorunları oluyor. şuan ben bi markaya takıldım TCL nin QLED olan bi modeli var çok hoşuma gitti ama siz Qled önermiyorsunuz acaba nedenini merak ettim
Ben de OLED yanığı olmasından korktuğum için Miniled'e kaydım.
Bu arada TCL markasini ilk defa duydum iyi midir? Dedigim gibi bu aksam veya yarin alacagim televizyonu fikirleriniz onemli benim icin :)

Netflix vs icin OLED alsam daha iyi diye dusunuyordum.
Sadece Netflix amacıyla alıyorsanız o zaman içiniz çok daha rahat olabilir. Çünkü hiçbir zaman sürekli aynı görüntüleri ekran yansıtmak zorunda kalmayacak. Şunun garantisini verebilirim, akşamları karanlıkta bambaşka bir film/dizi deneyimi yaşayacaksınız.
Yani logo yanigina karsi en azindan onlem olarak bir secenek var.
B9 serisinde var. B9 serisinin üzerine yanlış bilmiyorsam 2 seri daha çıktı onlarda belki çok daha iyi önlemler vardır.

Sadece Netflix amacıyla alıyorsanız o zaman içiniz çok daha rahat olabilir. Çünkü hiçbir zaman sürekli aynı görüntüleri ekran yansıtmak zorunda kalmayacak. Şunun garantisini verebilirim, akşamları karanlıkta bambaşka bir film/dizi deneyimi yaşayacaksınız.
Yani hic tv izlenmiyor evde. Sadece Netflix, amazon uzerinden film ve dizi. OLED benim icin en iyi tercih galiba. Peki attigim LG tvler nasil sizce?

Ben katar da 2018-2020 yılları arasında çalıştığımda oranın halkı hep TCL alıyordu bende alayım dedim 55" i 1200KATAr riyaline almıştım ozman tabii buranın parası ile 2bin TL falan anca ediyordu ve muhteşem 4K özellikli tabii. TR'ye getirince arkadaşa sattım ama pişman oldum PS4 Pro'm var ve 4K bir TV'ye ihtiyacım var yine alırsam TCL alırım ben. Tabii herkesin görüşü farklıdır. TCL 50C725 50" benm baktığım model şu an.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı