₺1000 klavye ve fare önerisi

mandastik

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Bütçem ₺1000 civarı. Klavye ve mouse önerisi istiyorum sizden. Mümkünse mekanik bir klavye olsun. Klavye ve mouse ikisi de aynı marka olmak zorunda mı sizce? Nedense öyle bir izlenim içerisindeyim. Sizce SteelSeries Apex 3 ve Rival 3'e ₺1000 verilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Apex 3 mekanik değil, ikisi aynı marka olursa tek yazılımla halledersiniz onun dışında aynı olmak zorunda değil.
Membran bir klavyeye o para verilir mi anlamında sormuştum aslında. Teşekkür ederim.
İkisinin de yazılımı varsa tek yazılım üzerinden halledebilmeniz için iyi olur. Ama öyle bir derdiniz yoksa ikisinin aynı marka olmasının bir anlamı yok.
Büyük bir sorun değil sanki. Önerileriniz var mıdır ?

Büyük bir sorun değil sanki.

RAM'iniz az ise ve yazılım çok RAM yiyorsa biraz sorun olabilir. Arkadaşımda Razer klavye var ve yazılımı 200-300 MB yiyor. Corsair fare var onun yazılımı da 100-150 MB yiyor. Her markanın yazılımı bu kadar yemiyor ama özellikle RAM azsa biraz sorun olabiliyor. Mesela bende 16 GB RAM var. Logitech, Bloody ve Corsair'in yazılımı açık. Üstüne güzel gözüksün diye masaüstünde 150 MB RAM yiyen video çalışıyor yine de sıkıntı olmuyor. Neyse çok uzattım galiba 🙂.

Öneri için önce biraz bilgi vermeniz lazım. Ne tür oyunlar oynarsınız ya da ne için kullanacaksınız? Elinizin büyüklüğü nedir? Klavyede mekanik olması dışında istediğiniz bir özellik var mı?

16GB RAM olucak bende de. Elim ne büyük ne küçük mouse da öyle olsun istiyorum. Ağırlıklı olarak FPS ve MOBA oynayacağım. Switchlerden çok anlamıyorum ama çok takır tukur ses çıkmasını istemem. Bir de rainbow RGB keyifli olur “ışıklı mışıklı” :)

Merhaba arkadaşlar. Bütçem ₺1000 civarı. Klavye ve mouse önerisi istiyorum sizden. Mümkünse mekanik bir klavye olsun. Klavye ve mouse ikisi de aynı marka olmak zorunda mı sizce? Nedense öyle bir izlenim içerisindeyim. Sizce SteelSeries Apex 3 ve Rival 3'e ₺1000 verilir mi?

Elinin eni ve boyu kaç cm ayrıca fareyi nasıl tutuyorsun fingertip, claw, palm belirtirsen ona göre öneride bulunabiliriz.
byrP4ivg7BcTu3qhFxNDQY-1200-80.jpg

Amazon değil ama banggood'dan BGRATON indirim kodu ile mobil uygulama üzerinden yeni hesap ve Turkey Direct Mail ile attığım klavyenin yellow switchli modelini almanı öneririm

Switch'lerden çok anlamıyorum ama çok takır tukur ses çıkmasını istemem.

O zaman Red Switch veya Brown Switch alman lazım. Onlar sessiz oluyor.
Şunu önerebilirim:
Ne farkları var bilmiyorum.

Mouse olarak arkadaşın attığı Razer çok iyi. Biraz farklısı ama "ışıklı mışıklı" şu var:

Yeni konular

Geri
Yukarı