1000 liralık Xiaomi Redmi 8A İncelemesi

Xiaomi Redmi 8A 32GB vs Huawei Y6 2019 32 GB - Technopat Sosyal Selamlar, bu konudan yola çıkarak Xiaomi Redmi 8A 32GB almış bulunmaktayım. Bende merak edenler için incelemesini yapmaya karar verdim.
Öncelikle 982 liraya Trendyol'dan aldım. Anlaşılan 1003TL yapmışlar. Xiaomi Redmi 8A 32 GB Kırmızı Cep Telefonu (Xiaomi Türkiye Garantili) XM-RDM8A32GB | Trendyol
Kargo elime 2 günde geldi. Açılmamış şekilde jelatinli olarak. İrsaliye, fatura ve garanti eksiksiz.
Kutuyu açarken fotoğraf çekmedim ancak az çok telefonun şeklini görün diye çektiğim fotoğrafları koyayım;

IMG-20200221-WA0002_2.jpegIMG_20200221_182920.jpgIMG_20200221_183215.jpgIMG_20200221_183556.jpgIMG_20200221_183303.jpg

Bir de kendi kamerasından çektiğim fotoğrafları da atmaya çalıştım ancak 4 MB'den daha fazla diye siteye yükleyemedim.
Kullanımdan bahsedecek olursak gayet hızlı ben tatmin oldum. Farklı temalarla beraber geliyor.
Bu arada bana göre en 2 sinir ayar varsayılan olarak geliyor. Yazı yazarken titreşme ve ortama göre ekran parlaklığı :D.
Telefonlardan anladığım pek söylenemez detay vermeden inceleme yaptım :D. Eğer bir sorunuz falan varsa sorun hemen yanıtlayayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@alperen262012 Kaçak cihazların fiyatları uygun zaten, telefonuna senden kaynaklı olmayan fabrika çıkışlı bir sorun olduğunda muhatap olacağın kimseyi bulamazsın, ürün elinde patlar. Şans büyük bir faktör bu noktada. 200 TL için kaçak cihaz alınmasını doğru bulmuyorum. İsteyen alır beni ilgilendirmez, kendi tercihidir sonuç olarak. Ama aradaki fiyat farkı garantili ve spot cihaz arasında ciddi derecede fazlaysa o zaman tercih edilebilir. Telefonun ne kadar pahalıysa garantili model ile spot cihaz arasındaki fiyat farkı o kadar yükselir. Mesela Mi Note 10 5000 TL idi, spot modeli ise 3100-3200 TL civarlarındaydı. Bu modelin fiyatı düşük olsaydı spot model ile aradaki fiyat farkı da daha az olurdu örneğin Note 8 modelindeki gibi 250-300 TL fark var.

@alperen262012 Kaçak cihazların fiyatları uygun zaten, telefonuna senden kaynaklı olmayan fabrika çıkışlı bir sorun olduğunda muhatap olacağın kimseyi bulamazsın, ürün elinde patlar. Şans büyük bir faktör bu noktada. 200 TL için kaçak cihaz alınmasını doğru bulmuyorum. İsteyen alır beni ilgilendirmez, kendi tercihidir sonuç olarak. Ama aradaki fiyat farkı garantili ve spot cihaz arasında ciddi derecede fazlaysa o zaman tercih edilebilir. Telefonun ne kadar pahalıysa garantili model ile spot cihaz arasındaki fiyat farkı o kadar yükselir. Mesela Mi Note 10 5000 TL idi, spot modeli ise 3100-3200 TL civarlarındaydı. Bu modelin fiyatı düşük olsaydı spot model ile aradaki fiyat farkı da daha az olurdu örneğin Note 8 modelindeki gibi 250-300 TL fark var.
Öğrenci adamsan bütçen yoksa 200-300 tl'ninde hesabını yaparsın konu böyle uzar gider,xiaomi'nin anlaşma yaptığı teknik servislerden çok şikayet var,gördünüzmü bilmem Lg yeni telefonunda 1 yıl ekran kırıldığında değiştirme garantisi veriyor,teknik servisi düzgün olursa bu fiyat farkları verilir.

Yakında kendime telefon alacağım ancak Xiaomi'de alışmadığım ve doğal olarak sevmediğim şeyler var. Mesela uygulamaları kapattığında o olduğun uygulama kapanmıyor ve alttan üste kaydırınca menü gelmiyor direk google açılıyor. İphone'larda da böyle, tek menüsü var. Hiç alışmamışım. O yüzden şimdi kullandığım telefon GM8'in bir kaç üst versiyonunu veya Samsung bir telefon alma ihtimalim var. Tam araştırmadım daha.
Google açılma olayı kapatılabiliyor.Şahsen ben Redmi Note 7 kullanıyorum,ilk başlarda sorundu fakat ayarı kapatınca normal bir arayüz.

Poco launcher yükleyerek istediğin o uygulamaların tamamının olduğu sayfayı elde edebilirsin. Bende diğer Xiaomi telefonlarda senin dediğin launcherı görünce sevmemiştim ama Poco f1'lerin launcherı gayet güzel.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı