1000 Mbps internet 50 MB/s indirmeyi geçmiyor

ÇakmaNike

Attopat
Daha fazla  
İnternet hızın Speedtest'te gayet hızlı ama 50 MB/sn'yi geçmiyor 100 civarı olması gerekmiyor mu? Genel olarak 30 MB/sn civarında indiriyor Steam, Game Pass, Ubisoft ve Torrent üzerinden interneti test etmek için random oyunlar indirdim, hepsinde sorun aynı. Kablolu bağlanıyorum.

1660165310855.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam. Normalde 1 Gb/s ile 125 MB/s hızında indirmek mümkün. Sizin hızınız da 100 gibi değerler görebilir. Sunucular kaynaklı olabilir. Dediğiniz gibi ülke ortalaması 29 civarinda.

1 GB internet kullanıyor olabilirsiniz fakat bu tarz platformlar sunucularını korumak için download hızlarına sınır koyuyorlar. Bu yüzden almanız gereken hızın tamamını değil indirdiğiniz sunucunun izin verdiği kadar hız alıyorsunuz.

İnternette daha hızlı indirenleri gördüm bana mı denk geldi acaba.

İnternette daha hızlı indirenleri gördüm bana mı denk geldi acaba.

Hocam birkaç defa Steam'ın tanımadığı IP'den yüksek gelen download isteğini kısıtladığını daha sonra kademeli olarak bunu arttırdığını okumuştum. Yani önce 30 Mbit hıza kısıtlıyor daha sonra bakıyor saldırı değil normal indirme yapıyor hızı arttırıyor. Fakat sizin ki bu olmayabilir. Ben Türkiye'de 30 Mbit geçen görmedim. Ama Avrupa'da 350 Mbit hızları alanı gördüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela bu videodaki arkadaş Türk. Steam indirme hızına bakarsanız 50 Mbit geçmiyor. Yorumları okursanız eğer Steam'in bunu bir saldırı olarak algıladığını daha sonra indirme hızını arttırdığını görebilirsiniz.
1660166714210.png
1660166724478.png

Hocam birkaç defa Steam'ın tanımadığı IP'den yüksek gelen download isteğini kısıtladığını daha sonra kademeli olarak bunu arttırdığını okumuştum. Yani önce 30 Mbit hıza kısıtlıyor daha sonra bakıyor saldırı değil normal indirme yapıyor hızı arttırıyor. Fakat sizin ki bu olmayabilir. Ben Türkiye'de 30 Mbit geçen görmedim. Ama Avrupa'da 350 Mbit hızları alanı gördüm.

Bütün platformlarda oluyor ve 30'u geçebiliyor anlık olarak 75'i bile gördü ama 30-40 civarı takılıyor genelde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela bu videodaki arkadaş Türk. Steam indirme hızına bakarsanız 50 Mbit geçmiyor. Yorumları okursanız eğer Steam'in bunu bir saldırı olarak algıladığını daha sonra indirme hızını arttırdığını görebilirsiniz.
Eki Görüntüle 1481383Eki Görüntüle 1481384
Mesajımı güncelledim. Linke ve yorumlara bakarsanız anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı