1000 Mbps internet ile Steam 2 MB/s hızında indiriyor

Dediğim gibi New York'ta 40-50 arası indiriyor fakat neden 120leri görmüyor hiçbir zaman görmüyordu benimle aynı internetli kişilerin görüyordu bir de hızım sabit 940 Ethernet'le bağlanıyorum limitte yok.

Nedenini keşke bulabilsek.

Daha yeni netadapterla düzelttim sunucu New York'ta 40-50 arası gidip geliyor fakat hiçbir zaman 100-120 arasına çıkmıyor internetim stabil.
Netadapter ile ilgili bir konuyu görmüştüm galiba. Şuan elinizde linki varsa atabilir misiniz?

Benim bildiğim Steam o işe izin vermiyor. Yani direk bütün internetinizi kullanamazsınız diye biliyorum. Kısıtlanıyor.

İndiren nasıl 120 ile indiriyor hocam?

Netadapter ile ilgili bir konuyu görmüştüm galiba. Şuan elinizde linki varsa atabilir misiniz?

İndiren nasıl 120 ile indiriyor hocam?
Hocam Gigabit Türknet kullanıcıları galiba o hızlarda indirebiliyor. Ben Superonline Gigabit'te o hıza ulaşan görmedim. Türknet'in ayrı bir sistem kullanıyor galiba Steam için. Eğer o hızlara Superonline'da da ulaşılabiliyorsa araştırmaya devam edeceğim bulursam size de iletirim.

Superonline, bazen 117 görüyor.

Ekran Görüntüsü (88).png
Eki Görüntüle 1527654

Hocam alakalı mı bilmiyorum ama benim de 40 50 ile indiriyor acaba upload ile bir alakası olabilir mi? Çünkü benim upload 20 30 arası gelen verinin indiğine karşılık olarak veri göndermiyor muyduk? Belki küçük veri gönderiyordur ama o kadar hızlı indirdiğimiz için upload yetmiiyorsa ve o kısıtlıyor olabilir.
Bilen biri varsa bir el atsın.

1664112843839.png

Hocam gigabit TurkNet kullanıcıları galiba o hızlarda indirebiliyor. Ben Superonline Gigabit'te o hıza ulaşan görmedim. TurkNet'in ayrı bir sistem kullanıyor galiba Steam için. Eğer o hızlara Superonline'da da ulaşılabiliyorsa araştırmaya devam edeceğim bulursam size de iletirim.

Hocam arkadaşım TurkNet'te 1000e 1000 alıyor onun bile Max 30 görüyor Steam'de ben anlamıyorum bu olayı fakat başka 1000'e 1000 kullanan TurkNet'li rahat rahat alıyor.

Geri
Yukarı