1000 Mbps internette indirme hızı yavaş

mlh_cskn

Kilopat
Daha fazla  
2 aydır TurkNet'in 1000 Mbps internetini kullanıyorum. Fakat bir oyun indirmeye kalktığımda Steam'den 140 150 ara sıra 200-250 geçmiyor TurkNet'e söylediğimde Steam'i suçladılar. Aynı şekilde Windows 11'in ISO dosyasını indirmeye kalktığımda Technopat'tan 40 Mbps üstünü alamıyorum. Yapabileceğim bir çözüm herhangi bir olay var mıdır?

2 aydır TurkNet'in 1000 Mbps internetini kullanıyorum. Fakat bir oyun indirmeye kalktığımda Steam'den 140 150 ara sıra 200-250 geçmiyor TurkNet'e söylediğimde Steam'i suçladılar. Aynı şekilde Windows 11'in ISO dosyasını indirmeye kalktığımda Technopat'tan 40 Mbps üstünü alamıyorum. Yapabileceğim bir çözüm herhangi bir olay var mıdır?

SpeedTest'te kaç alıyorsunuz? Dediğiniz değerleri Speedtest'te de alıyorsanzı sorun ISS'de. Ancak 1000 Mbps alıyorsanız SpeedTest'te sorun Steam'in ya da herhangi bir sitenin sunucusuyla alakalı.

Steam'de indirme hızında limitleme yapılabiliyor. Bir de Mbit-Mb cinsinde 8 kat fark oluşmakta.

Hocam bı sıkıntı yok ki. Eğer indirirken 140-150 alıyorsan bu gayet normal. Mbps ve MB aynı şeyler değil. MB, mbps'nin 8 katı oluyor yani aldığınız internet hızını 8'e bölün, yaklaşık indirme hızınız odur.

Yeni konular

Geri
Yukarı