1000 TL 1 TB SSD Tavsiyesi

Ben fiyatla ilgili bir şey söylemedim. Sizden de öneri istemedim. Ne dediğinizi de çok net anlıyorum. Üslubunuza da dikkat edin. Sadece fikrimi söyledim.

Teşekkürler fikirleriniz için.
Size saygısızlık yapmıyorum, okumaya çalışmadığınızı düşündüğümü söylüyorum.
Ben fiyatla ilgili bir şey söylemedim. Sizden de öneri istemedim. Ne dediğinizi de çok net anlıyorum. Üslubunuza da dikkat edin. Sadece fikrimi söyledim.

Teşekkürler fikirleriniz için.
Fiyat hakkında zaten bir şey söylemezsiniz. Her şey açık bariz ortada arkadaşın 1000 TL bütçesi var siz eski standart öneriyorsunuz. Kimseye ahlak dersi vermeye kalkışmayın. Technopat zaten denetimi maksimum düzeyde olan bir bilgi alış-veriş platfor mudur. Eğer gereken bir durum varsa moderasyon ekibi bunu zaten ayarlayacaktır. Ayrıca size demek istediğim insanlara eski standart önermeyin. Samsung 860 Evo kötü bir model demiyorum. Sadece o fiyata daha iyi SSD alınabilirken. Neden Samsung? SLC yongalar mı? Evet SLC yongalar uzun ömürlü, dayanıklı, güçlü olabilir. Ancak bu arkadaşın 1000 TL bütçeye alabileceği en iyi ürünü sunmuyorsunuz. Samsung SSD pazarında adını duyurmuş bir firma bu bağlamda arkadaş zaten tavsiye istemese Samsung tercih edecektir. Arkadaş buraya konu açtıysa o fiyata alınabilecek en iyi ürünü istiyordur. Ayrıca NVMe SSD'lerin TBW değeri SATA'ya göre biraz daha güçlü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Size saygısızlık yapmıyorum, okumaya üşendiğinizi söylüyorum. Size iyi fanboyluklar.
Ben fanboyluk yapmıyorum. Fanboyluk yapıyorsam ispatla.

Fikrimi açıklamak ne zamandan beri fanboyluk oldu?

Son cümleniz de beni tahrik etmeye yönelik.

Okumaya da üşenmiyorum. Ben gidip de bir markayı körü körüne mi savundum? Veya bir düşünceyi?

Ben yeniliklere açık birisiyim. Sadece fikrimi söyledim.

Ben fanboyluk yapmıyorum. Fanboyluk yapıyorsam ispatla.

Fikrimi açıklamak ne zamandan beri fanboyluk oldu?

Son cümleniz de beni tahrik etmeye yönelik.

Okumaya da üşenmiyorum. Ben gidip de bir markayı körü körüne mi savundum? Veya bir düşünceyi?

Ben yeniliklere açık birisiyim. Sadece fikrimi söyledim.
SATA protokolüne karşı duyduğunuz ilgi bence Fanboyluktanda ötededir. Ayrıca Dostum 1000 TL gibi bir fiyatı arttırıp Samsung 970 EVO 1 TB bakabilirsin. Eğer diyorsan o kadar bütçem yok bence daha güncel protokol kullan. Ayrıca Recep Baltaş Samsung 860 PRO'ya sanırsam 1 Petabayt'dan daha fazla veri yazdı. Yani dayanıklılık konusunda endişelerin olmasın. Ama benim önerim her zaman en güncel ve en hızlısını kullanman.

Size saygısızlık yapmıyorum, okumaya çalışmadığınızı düşündüğümü söylüyorum. Size iyi Fanboyluklar.

Fiyat hakkında zaten bir şey söylemezsiniz. Her şey açık bariz ortada arkadaşın 1000 TL bütçesi var siz eski standart öneriyorsunuz. Kimseye ahlak dersi vermeye kalkışmayın. Technopat zaten denetimi maksimum düzeyde olan bir bilgi alış-veriş platformudur. Eğer gereken bir durum varsa moderasyon ekibi bunu zaten ayarlayacaktır. Ayrıca size demek istediğim insanlara eski standart önermeyin. Samsung 860 EVO kötü bir model demiyorum. Sadece o fiyata daha iyi SSD alınabilirken. Neden Samsung? SLC yongalar mı? Evet SLC yongalar uzun ömürlü, dayanıklı, güçlü olabilir. Ancak bu arkadaşın 1000 TL bütçeye alabileceği en iyi ürünü sunmuyorsunuz. Samsung SSD pazarında adını duyurmuş bir firma bu bağlamda arkadaş zaten tavsiye istemese Samsung tercih edecektir. Arkadaş buraya konu açtıysa o fiyata alınabilecek en iyi ürünü istiyordur. Ayrıca NVMe SSD'lerin TBW değeri SATA'ya göre biraz daha güçlü.
Ben ayrıca kimseye ahlak dersi falan da vermiyorum. Burası bilgi paylaşım platformu. Herkes görüşünü bildirebilir ama karşı tarafın da görüşüne saygı göstermek zorunda. SATA standartı hâlen eski bir standart değil. NVMe, hâlen standart bir teknoloji değil yani her sistem desteklemiyor.

Ayrıca burada ahlak dersinden bahsediyorsunuz da bana haksız yere "fanboy" damgası vurmak ne kadar ahlaklı?

Ben ayrıca kimseye ahlak dersi falan da vermiyorum. Burası bilgi paylaşım platformu. Herkes görüşünü bildirebilir ama karşı tarafın da görüşüne saygı göstermek zorunda. SATA standartı hâlen eski bir standart değil. NVMe, hâlen standart bir teknoloji değil yani her sistem desteklemiyor.

Ayrıca burada ahlak dersinden bahsediyorsunuz da bana haksız yere "fanboy" damgası vurmak ne kadar ahlaklı?
SATA eski bir standart değil cümlesinin doğruluğu tartışılır. Arkadaş Dizüstü için tavsiye istemiş 1TB'lık bir SSD'yi takacak bir dizüstü bilgisayarı mevcutsa dizüstüsüde iyidir diye düşünüyorum. Ayrıca arkadaşın elinde koşul mevcut ise NVMe yerine Neden SATA kullansın. Sata SSD'lerin performansı için büyük bir engeldir. İmkan var ve Bütçe yeterliyse her zaman en güncel ve en hızlı teknoloji tercih edilmelidir. Evet ahlak dersi vermeye çalışıyorsunuz. Herkes saygısını koruyor saygı bozulması gibi durumlarda Moderasyon zaten çok katı ve disiplinli davranıyor. Standart bir teknolojiden kastınızı anlayamadım. Yeni nesil her anakart M2 portunu mutlaka yerleştiriyor.

SATA protokolüne karşı duyduğunuz ilgi bence fanboyluktan da ötededir. Ayrıca dostum 1000 TL gibi bir fiyatı arttırıp Samsung 970 EVO 1 TB bakabilirsin. Eğer diyorsan o kadar bütçem yok bence daha güncel protokol kullan. Ayrıca Recep Baltaş Samsung 860 PRO'ya sanırsam 1 Petabayt'dan daha fazla veri yazdı. Yani dayanıklılık konusunda endişelerin olmasın. Ama benim önerim her zaman en güncel ve en hızlısını kullanman.
SATA'ya karşı ilgi duymuyorum. Ben SATA arabirimini körü körüne mi savunuyorum? Benim hakkımda ifitra atıp hâlen aynı şeyleri söyleyip duruyorsunuz.

Sistemim NVMe destekleseydi emin ol NVMe kullanıyor olacaktım. Çünkü video render ile uğraşıyorum. GPU sorunu ve sistemimin desteklememesinden dolayı SATA kullanıyorum.

SATA'ya karşı ilgi duymuyorum. Ben SATA arabirimini körü körüne mi savunuyorum? Benim hakkımda ifitra atıp hâlen aynı şeyleri söyleyip duruyorsunuz.

Sistemim NVMe destekleseydi emin ol NVMe kullanıyor olacaktım. Çünkü video render ile uğraşıyorum. GPU sorunu ve sistemimin desteklememesinden dolayı SATA kullanıyorum.
Sizde benim dediğime geliyorsunuz. İmkanı var arkadaşın çünkü dizüstü kullanıyor. SATA önermeyin rica ediyorum. Size iftira falan atmıyorum. İftira :bir suçu birinin üzerine atmak, kara çalmak, kara sürmek. Ayrıca evet suç olarak düşünüyorsanız düşünebilirsiniz. Arkadaşın alabileceği en iyi hizmeti önermek yerine bir alt standartı öneriyorsunuz. Konuyu burada daha fazla tartışmayacağım. Saygımı bozmuyorum size karşıda bir yanlışım olduysa özür diliyorum. Saygıda kusur etmiyorum kimseye karşı yeni görüşlere tabiki açıkım. Ancak imkan var ise en iyisi tercih edilmelidir diye düşünüyorum.

1 TB'lik SSD takacak arkadaşın bilgisayarının nasıl olacağını düşünüyorsunuz ?

Bilemeyiz. Üst seviye bir bilgisayar olmak zorunda değil.

Benim bilgisayarım da üst seviye bir bilgisayar değil. Bütçem olsaydı 1 TB SSD takacaktım ben de.

Yoğun işlemci ve kapasite gücü gerektiren işlemlerde NVMe tercih edilmelidir. Bu görüşünüze katılıyorum, burada sözüm yok. Benim katılmadığım şey, yoğun işlemci veya disk gücü gerektiren işlemler yapılmayacaksa, o zaman NVMe SSD'ye ihtiyaç olmadığını düşünüyorum. Konu sahibinin bileceği iş, sizin veya benim bileceğim iş değil hangi amaçla kullanılacağı. Belki fazlaca yazılım, oyun veya veri depolamak amacıyla kullanmak istiyor.

SATA arabirimi her sistemde kullanılıyor. M.2 NVMe her sistemde yaygın değil henüz. Bazı yeni nesil sistemlerde de yok. Ben de konu sahibinin sisteminin NVMe desteklemediğini varsayarak cevapladım. Tıpkı sizin M.2 NVMe arabirimini desteklediğini varsayarak cevapladığınız gibi.

Burada fanboyluk bir şey yok. Aynı şeyleri konuşuyoruz ama birbirimizi yalanlıyoruz.

Neyse, hakkınızı helal edin. Benim de bir kusurum olduysa özür dilerim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı