1000 TL AMD anakart tavsiyesi

• Konuyu başlatan M.U.M
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 854

M.U.M

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
1000 TL fiyat bandında hangi AM4 anakartı tavsiye edersiniz? Ben gözüme bunu kestirdim:
bence gayet iyi bir tercih.
Gigabyte B550M S2H 5100MHz(OC), DDR4, HDMI, DP, VGA, USB 3.2, M.2, PCIe 4.0, Anakart | Teknobiyotik
Bunu öneririm. Wi-Fi anakartlar bir tık daha pahalı oluyor. Gerekmiyorsa almanızı tavsiye etmiyorum.

Yok ya 4 slot mu 2 slot mu tabii ki de 4 slot.

Bu senin seçtiğinden daha iyidir. Çok kral bir anakarttır. Ryzen 5X serisini destekleyecek, 6X'i bilmiyorum.

Senin seçtiğine göre tek dezavantajı B550 yerine B450 çipset olması. Avantajları ise daha iyi VRM ve mosfet soğutması, yüksek overclock potansiyeli, ATX yapısı.

Bu senin seçtiğinden daha iyidir. Çok kral bir anakarttır. Ryzen 5X serisini destekleyecek, 6X'i bilmiyorum.

Senin seçtiğine göre tek dezavantajı B550 yerine B450 çipset olması. Avantajları ise daha iyi VRM ve mosfet soğutması, yüksek overclock potansiyeli, ATX yapısı.

@Staj Yapan Donanımcı arkaşımın dediği gibi Tomahawk almanız daha iyi olacaktır. Orta halli bir B550 dense üst seviye bir B450 almak daha mantıklı olacaktır ki Tomahawk serisi çok iyi işler çıkartıyor genelde.

Yanlışınız var. Öncelikle şunu söylemek istiyorum, başlangıçta ben de Tomahawk modelini düşünüyordum ve bununla ilgili dün şu konuyu açtım:
Ve bir şey daha göstereceğim:

Screenshot_20201022-171635_Samsung Internet.jpg

Sonuç olarak her ne kadar görünüşüyle beni cezbetmiş olsa da B450 Tomahawk hem daha eski chipsetli, hem de daha sıcak çalışıyor.

Son düzenleme:
Evet sıcaklıklar aynı gözüküyor. Ben B550M daha sıcak çalışıyor diye biliyordum, benim ayıbım. Yine de ben yüksek Upgrade'ler yapmadığım için B450 Tomahawk tercih ederdim. Son durumda avantajları şu şekilde oluyor;

B550M PRO-VDH avantajları:
  1. Daha güncel bir çipset.
  2. En yüksek seviye işlemci karşısında 3 derece daha serin çalışması (çok büyük bir avantaj değil çünkü Ryzen 9 3950X kullanılmaz ama olsun.)
B450 Tomahawk Max avantajları;
  1. ATX yapısı, daracık olmaması.
  2. Görüntü bakımından, gerekse VRM gerekse mosfet kaplamaları olsun daha iyi durması.

Geri
Yukarı