1000 TL F/P kasa önerisi

Neden düşük bütçeye 5000D öneriyorsunuz?
Kasanın abartı bir olayı yok.
4000D Airflow + fan alabilir o paraya.

Kasa 2 fanla geliyor ve kalitesizler. Fan masrafı da olacak.
1000 lira büyçeye 1175 liralık kasa önerdim diye mi sinirlendiniz? Gününüzün kötü geçmesi emin olun benim suçum değil hocam :) Güzel bir kasa 4000 serisini aşağı gördüğüm falan da yok. Bütçesine göre istediğini seçer kişi. Sadece beğendiğim bir kasa ve önderdim. Şu dijital platformlarda ayar verme huyumuz olmasa çok iyi anlaşacağız aslında.

1000 lira büyçeye 1175 liralık kasa önerdim diye mi sinirlendiniz? Gününüzün kötü geçmesi emin olun benim suçum değil hocam :) Güzel bir kasa 4000 serisini aşağı gördüğüm falan da yok. Bütçesine göre istediğini seçer kişi. Sadece beğendiğim bir kasa ve önderdim. Şu dijital platformlarda ayar verme huyumuz olmasa çok iyi anlaşacağız aslında.
Günüm kötü geçmiyor.
Sıkıntı kasanın 1175 TL olması değil. Fanlarla beraber bütçeyi çok aşacak olması.
Bildiğiniz gibi kasa içerisinden 2 adet kalitesiz fan çıkıyor.
Bunları kullanabilir de, şahsen 4000D Airflow kullanıyorum ve içinden çıkan fanları kullanmıyorum. Kullansa bile düzgün bir hava akışı için en kötü 4 tane daha fan alması gerekecek. 325 liraya da 4 tane fan aldı desek, 1500 liraya mâl oldu.
Bunun yerine 4000D Airflow alması daha mantıklı.
Gördüğüm kadarıyla 5000D Airflow ve 4000D Airflow arasında inanılmaz bir fark yok.
5000D Airflow daha büyük, ki bu bana göre bir dezavantaj. Üstte 3x120 mm fan, anakartın yanına da 3x120 mm fan takılabiliyor. Önde ekstra USB portu var.
Genel olarak gördüğüm farklar bunlar. Değer mi? Bence değmez. Ayrıca 4000D Airflow geçenlerde 650'ye kadar düşmüştü, şimdi biraz artmış.
Yani, düşük bütçede 4000D Airflow varken 5000D Airflow önermek bana saçma geliyor.

Günüm kötü geçmiyor.
Sıkıntı kasanın 1175 TL olması değil. Fanlarla beraber bütçeyi çok aşacak olması.
Bildiğiniz gibi kasa içerisinden 2 adet kalitesiz fan çıkıyor.
Bunları kullanabilir de, şahsen 4000D Airflow kullanıyorum ve içinden çıkan fanları kullanmıyorum. Kullansa bile düzgün bir hava akışı için en kötü 4 tane daha fan alması gerekecek. 325 liraya da 4 tane fan aldı desek, 1500 liraya mâl oldu.
Bunun yerine 4000D Airflow alması daha mantıklı.
Gördüğüm kadarıyla 5000D Airflow ve 4000D Airflow arasında inanılmaz bir fark yok.
5000D Airflow daha büyük, ki bu bana göre bir dezavantaj. Üstte 3x120 mm fan, anakartın yanına da 3x120 mm fan takılabiliyor. Önde ekstra USB portu var.
Genel olarak gördüğüm farklar bunlar. Değer mi? Bence değmez. Ayrıca 4000D Airflow geçenlerde 650'ye kadar düşmüştü, şimdi biraz artmış.
Yani, düşük bütçede 4000D Airflow varken 5000D Airflow önermek bana saçma geliyor.
Analoji hatanız var. Saçma ve uygun olmama durumu farklı. Haliyle "saçma" daha kötü bir benzetme. Siz de örnek verirken "bana göre/bence" diyorsunuz. Belki de estetik kaygılar kullanıcı için daha mühim, bilemeyiz. Diğeri benim (bence)m değil. Savunduğum bir sav da yok ayrıca. Sadece kullanıcısı olduğum memnun olduğum bir ürünü önerdim. Mesele nedense yetkinlik güdüsüne ilerliyor. Elbette "bunu alın" demem, kişi kendi kararını verir. Bu kadar anlatım yoluna gitmemin sebebi de sosyal ilişkilere olan bağlılığım. Ortada yanlış yok. Her şeyi sihay beyaz olarak niyet arama şeklinde değerlendirmeyelim. Birimizin daha haklı olması veya daha iyi öneri yapması diğerinin saçmalamış olduğunu göstermez.

Bu kavgalar yerine direkt 465x alınabilirdi, fan yok yok fiyat bütçeyi aşıyor gibi de kavgalar olmazdı. Hem kasa çok iyi hemde fanları. Amazon'da attığım linkte hala 843TL ile tam bir F/P ürünü.

İkinci el sitelerinde bile kasadan çıkan fanların tanesi 200TL'den satılıyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı