1000 TL Film ve Medya Odaklı Monitör önerisi

APlusMath

Decapat
1080P, renkleri kaliteli veren sadece Film ve YouTube için bir monitör ariyorum 1000TL civarlarında.

Bu monitör indirimdeymiş ve diğer sitelerde de daha pahalı.

Bir de kafamı şu monitör karıştırdı: ASUS VZ239Q 23" 75 Hz 5ms (Display+HDMI+D-SUB) FreeSync FHD IPS Ultra İnce Oyuncu Monitör | Trendyol

Philips'i alayım mı?

Acer Nitro VG240Ybmipx 23.8" 75Hz 1ms (HDMI+Display+Analog) FreeSync Full HD IPS Monitör - PttAVM.com - Güvenli Alışverişin Merkezi bütçeni biraz artıra biliyorsan bunu al.
1080P, renkleri kaliteli veren sadece film ve YouTube için bir monitör ariyorum 1000TL civarlarında.

Bu monitör indirimdeymiş ve diğer sitelerde de daha pahalı.

Bir de kafamı şu monitör karıştırdı: ASUS VZ239Q 23" 75 Hz 5ms (Display+HDMI+D-SUB) FreeSync FHD IPS Ultra İnce Oyuncu Monitör | Trendyol

Philips'i alayım mı?

Ama ikisinden birini alacaksan ASUS'u tercih et.

Philips'in renk gamutlarının çok daha iyi olması dışında tıpatıp aynılar. Philips öneririm.

Asus biraz daha küçük ve hoparlörleri var sanırsam, tek fark bu.

Kesinlikle Asus.
Neden hocam. Philipsi satın aldım ama iptal edebilirim
Philips'in renk gamutlarının çok daha iyi olması dışında tıpatıp aynılar. Philips öneririm.

ASUS biraz daha küçük ve hoparlörleri var sanırsam, tek fark bu.

Hocam satın aldım Philips'i ama bu kontrast oranında ASUS 80M, Philips 20M. Film izlerken Philips'in daha iyi olduğuna emin misiniz?

Neden ASUS hocam? Markasından dolayı mı? Film izleyeceğim için Philips'in renkleri daha canlı daha iyi olmaz mı? Kontrast oranında 80M ASUS, Philips 20M. Buradada Philips kötü sanırım

@APlusMath
Bahsettiğiniz değerler (20M, 80M) dinamik kontrast, onlara bakarak monitör alınmaz. Çok uç ve istidani değerler. Yani pratikte önemleri çok az.

Şöyle düzelteyim, film izlerken önemi çok az. Simsiyah bir ekrana bakarken anlayabilirsiniz ama bir filmde koyu sahneler olur, dümdüz siyah ekranı vermezler.

Bu yüzden dinamik kontrast'a takılmamak lazım.

Kafanızı onlara çok yormanızı önermem.

Asıl fikir sahibi olabileceğimiz statik kontrast ikisinde de 1000:1.

İade etmenizi önermem. Hayırlı olsun. Sizden monitör gelince geri dönüş bekliyorum :)

@APlusMath
Bahsettiğiniz değerler (20M, 80M) dinamik kontrast, onlara bakarak monitör alınmaz. Çok uç ve istidani değerler. Yani pratikte önemleri çok az.

Şöyle düzelteyim, film izlerken önemi çok az. Simsiyah bir ekrana bakarken anlayabilirsiniz ama bir filmde koyu sahneler olur, dümdüz siyah ekranı vermezler.

Bu yüzden dinamik Kontrast'a takılmamak lazım.

Kafanızı onlara çok yormanızı önermem.

Asıl fikir sahibi olabileceğimiz statik kontrast ikisinde de 1000:1.

İade etmenizi önermem. Hayırlı olsun. Sizden monitör gelince geri dönüş bekliyorum :)

Tabi ki hocam :D yok iade etmem, zaten büyük bir beklenti ile almadım sadece alırken o fiyata en iyisini alayım diye çok konu açıp araştırdım. İlk başta bütçem 700-800 idi. O yüzden çok rahat memnun kalacağımı düşünüyorum. Teşekkür ederim düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz için :D

@APlusMath aldınız mı? Memnun musunuz?

Aldım hocam, spordayım şimdi eve gidince fotoğrafını atayım. Beğendim :D gayet tatmin etti. Teşekkür ederim tavsiyeniz için :D
Aldım hocam, spordayım şimdi eve gidince fotoğrafını atayım. Beğendim :D gayet tatmin etti. Teşekkür ederim tavsiyeniz için :D

Hocam fotoğrafı nasıl yüklüyoruz :D dün yazdımda, moderatörler silmiş sanırım, alıntılarken hata yaptıydım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı