1000 TL işlemci önerisi

Satın almadan önce internette kartın FreeSync özelliği hakkında bir kaç araştırma yap, için rahat olsun. İşlemci için Ryzen 5 1500X daha mantıklı geliyor.
Ekran kartı için ise ben hala 1060 kanadındayım :D

Hocam, iki kartta beni üzmez bunun farkındayım fakat FreeSync teknolojisi G-Sync’ye göre çok daha ucuz bu sebebten RX 580 tercih ediyorum. Son olarakta neden R5 1500x ?

Hocam, fazla güç sebebi ile darboğazmı oluşacak bunu anlayamadım.
Sitenin iddia ettiğine göre, o işlemci modeli daha güçlü ekran kartları için.
Daha stabil performans almak için o kadar güçlü işlemci almaya gerek olmadığını belirtiyor anladığım kadarıyla. Bana da mantıklı geldi.

Sitenin iddia ettiğine göre, o işlemci modeli daha güçlü ekran kartları için.
Daha stabil performans almak için o kadar güçlü işlemci almaya gerek olmadığını belirtiyor anladığım kadarıyla. Bana da mantıklı geldi.

Hocam, Anakart’ıma 30 Sterlin gibi bütçe daha ayırarak daha ileri dönük bir sistem toplamak istedim. Bu sebebten Ryzen 5 1600 almak istedim ileride belkide ekran kartı değişikliği yaparım.

Ben şu şekilde düşünüyorum, evet yani R7 1700'e yazık etmek olur eğer render yapilmayacaksa. Ancak alınabilir mi? Elbette Rx 580 ve R7 1700 alınır fakat mesela işlemciye fazladan harcayacağınız 400tl'ye ekran kartını ( şu anki piyasaya göre 1080 alırsın ama ) 1070 yaparsanız çok daha mantıklı olur. Şöyle bir şey de var 1400tl'ye işlemci almaya karar verilmişse gidip i7 6700k da almak mantıksız olur çünkü o fiyat aralığında Ryzen 7 var.

Ben şu şekilde düşünüyorum, evet yani R7 1700'e yazık etmek olur eğer render yapilmayacaksa. Ancak alınabilir mi? Elbette Rx 580 ve R7 1700 alınır fakat mesela işlemciye fazladan harcayacağınız 400tl'ye ekran kartını ( şu anki piyasaya göre 1080 alırsın ama ) 1070 yaparsanız çok daha mantıklı olur. Şöyle bir şey de var 1400tl'ye işlemci almaya karar verilmişse gidip i7 6700k da almak mantıksız olur çünkü o fiyat aralığında Ryzen 7 var.

Hocam, kime dediniz anlamadım. Ben Ryzen 5 1600 alacağım.

Tabi herkesin fikri ayrı...
Şahsi fikrim olarak o işlemciyi iyi biliyorum diyebilirim, ondan kaynaklı olarak tercihim o yöndeydi.
Ama RYZEN da yanlış bir düşünce değil.

Sizi’de yordum kusura bakmayın hocam ama aklımdaki soru işaretleri yok oldu yakın zamanda toplayacağım inşallah.
Estağfirullah.
Umarım her şey gönlünce olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı