1000 TL kule tipi soğutucu önerisi

xBruno

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
Crucial cl16 3200
Ekran kartı
Biostar RX 570 8GB
Anakart
MSI MAG B550 TOMAHAWK
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Merhaba. Biraz önce bir konu açtım Ryzen 5 5600X için kule tibi soğutucuda karar verdik ve şimdi bakmaya başladım. Fakat alırken fanlar kaç RPM de olacak dB değerleri falan nasıl olacak bilmiyorum ve 1000 TL bütçe var. 1000 TL ile ne alabilirim? Markalı bir soğutma olması güzel olur fan bozulursa aynı fanlardan alabilmek için bir de içinden termal macun çıkıyor mu ve ne kadar iyiler ekstra termal macun almak lazımmı iyi soğutması için. Kasam da bu AeroEngine RGB - AeroCool

:D ID-Cooling ürünleri fanlarını da rahatlıkla temin edebileceğin bir marka. İçinden de yüksek ısı aktarım değerlerine sahip2 3 kullanıma yetecek termal macun çıkıyor bildiğim kadarıyla. İki fanlı bir model senin işini görecektir.

1800 RPM ve PWM özellikli fanlara sahip. CPU girişine bağladığında fanlar sistem sıcaklığına göre otomatik hızlanıp yavaşlayacaktır. Gereksiz yere ses yapmaz yani.

Diğer önemli noktalarda da fena değil.

Hava Üfleme Aralığı70-79 CFM
Maksimum Gürültü Seviyesi29,1 - 34 dBA Arası

:D ID-Cooling ürünleri fanlarını da rahatlıkla temin edebileceğin bir marka. İçinden de yüksek ısı aktarım değerlerine sahip2 3 kullanıma yetecek termal macun çıkıyor bildiğim kadarıyla. İki fanlı bir model senin işini görecektir.

1800 RPM ve PWM özellikli fanlara sahip. CPU girişine bağladığında fanlar sistem sıcaklığına göre otomatik hızlanıp yavaşlayacaktır. Gereksiz yere ses yapmaz yani.

Diğer önemli noktalarda da fena değil.

Hava Üfleme Aralığı70-79 CFM
Maksimum Gürültü Seviyesi29,1 - 34 dBA Arası
@KafadanKontak tekrardan selam buna bakıcam :)

ID Cooling SE 225 XT öneririm ben de. Ancak ileride daha güçlü bir işlemci takarım gibi bir derdin yoksa SE 224 XT modeline de yönelebilirsin. 5600X o kadar ısınan bir işlemci değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı