1000 TL monitör önerisi

ParliaMêrt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir monitör almayı düşünüyorum. Şu anki kullandığım monitör 21.5 inç 60Hz ve 5 ms. Yeni monitörü film/dizi izlemek, PS4 ve PC oyunları oynamak, ders çalışmak için kullanacağım. Net bütçem şu an 1000TL olduğu için 1000TL yazdım ama 1300'e falan da çıkabilirim genede 1000TL'lik bir şey olursa sevinirim.
Benim için MS i önemli değil zaten 5ms e alıştım yeni bir monitörümde 5 ms olsa bile gözüm alışık olduğu için sorun yaşamam diye düşünüyorum fakat Hz'i 60Hz'den yüksek olursa daha iyi olur.
27 veya 32 inç arasında bir monitör arıyorum.

Son düzenleme:
@ParliaMêrt

Oyun için bunu önerebilirim. Kavisli ve 144Hz.

Daha günlük kullanım içinse renk gamutları daha yüksek ve IPS olan, hem renk kalitesi hem de görüş açısı daha iyi olan bunu öneririm.

Ama 75hz.

Bu modeller hakkında daha detaylı bilgi isterseniz söyleyebilirim.

@ParliaMêrt

Oyun için bunu önerebilirim. Kavisli ve 144Hz.

Daha günlük kullanım içinse renk gamutları daha yüksek ve IPS olan, hem renk kalitesi hem de görüş açısı daha iyi olan bunu öneririm.

Ama 75Hz.

Bu modeller hakkında daha detaylı bilgi isterseniz söyleyebilirim.

Hocam belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın 27 veya 32 inç arasında monitör arıyorum konuya yazdığımı sanmıştım ama siz ikisini de 24 inç önerince konuyu tekrar okudum belirtmemişim.

@SkyRose masa açısından bir sıkıntım yok her türlü monitör sığacak düzeyde. Evet devasa bir geçiş olacak o konuda haklısınız ama gözüm bir tık bozuk monitörden biraz uzaklaşınca yazılar birbirine girmeye başlıyor, şu anki monitörümden FIFA oynamak için biraz uzaklaşınca topu göremiyorum aynı sorunu 24 inçte de yaşarım diye korkuyorum veya film izlerken alt yazıyı falan göremiyorum.

Geri
Yukarı