1000 TL monitör önerisi

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Merhaba, monitör önerebilir misiniz? Genellikle oyun oynarım ama profesyonel olarak oynamıyorum, rekabetçi oyunları ara sıra oynarım. Film veya dizi falan da izlerim. Yani normal, günlük işlerim için kullanacağım ama çoğunluğu oyun olacak.
Sizce hangi monitörü almalıyım?
Aklımda bunlar var:
Samsung LC24F396FHMXUF
Philips 242V8A/01
AOC G2590VXQ
AOC marka olan monitör bütçeyi arttırmaya değer mi?
Yoksa attığım ilk 2 tanesinden birisini mi seçeyim?
Samsung kendi panellerini kendisi yapıyormuş diye duydum. IPS tadı veriyormuş panelleri (kullanıcılarından duyduğuma göre).
Sizlerin de başka önerisi varsa alabilirim.
1660s ile kullanacağım.

Merhaba, monitör önerebilir misiniz? Genellikle oyun oynarım ama profesyonel olarak oynamıyorum, rekabetçi oyunları ara sıra oynarım. Film veya dizi falan da izlerim. Yani normal, günlük işlerim için kullanacağım ama çoğunluğu oyun olacak.
Sizce hangi monitörü almalıyım?
Aklımda bunlar var:
Samsung LC24F396FHMXUF
Philips 242V8A/01
AOC G2590VXQ
AOC marka olan monitör bütçeyi arttırmaya değer mi?
Yoksa attığım ilk 2 tanesinden birisini mi seçeyim?
Samsung kendi panellerini kendisi yapıyormuş diye duydum. IPS tadı veriyormuş panelleri (kullanıcılarından duyduğuma göre).
Sizlerin de başka önerisi varsa alabilirim.
1660s ile kullanacağım.

Bunlar daha iyi olabilir. Attığım ilk Samsung'u öneririm. BenQ ise alternatif.

Bence AOC daha iyi bir seçim olur gecikme açısından.

Bunlar daha iyi olabilir. Attığım ilk Samsung'u öneririm. BenQ ise alternatif.

Philips 246E9QDSB 75 Hz IPS Freesync monitöre bakabilirsiniz, 1000 lira civarında bulunuyor. Tavsiye ederim, renkleri çok güzel.
Bütçeyi maksimum 200 TL arttırabilirim.
Bu arada arkadaşlar onca monitör üzerinden eleye eleye en az 3 tane seçtim fakat şimdi tercihlerim bir anda çoğaldı :D .
Philips 246E9QDSB/01
Bu monitör güzel gibi duruyor.
Acer EG220QP bunun çerçeveleri biraz kalın geldi. Ayrıca 21.5 inç çok küçük olmaz mı?
18.5 inç bir monitörden geçiş yapacağım için biraz büyük olsun istiyorum açıkçası, ayrıca curved monitörler de güzel geliyor.
Ekran oranının fazla olmasını istiyorum, ayırca kenardaki çerçeveler de yeterince ince olsun.
Bunları göz önünde bulundurursak 2 Philips marka monitör kalıyor geriye. AOC monitör de kalıyor ama o sorunlu bir model sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir şey yaşamak istemem doğrusu.
Bir yandan da Samsung kavisli olduğu için ona yönelesim var.
Ha, bu arada bu monitörlerin hepsinde aşağı, yukarı, sağa, sola çevirme özelliği var mı? Pivot özellikten bahsetmiyorum.

Bütçeyi maksimum 200 TL arttırabilirim.
Bu arada arkadaşlar onca monitör üzerinden eleye eleye en az 3 tane seçtim fakat şimdi tercihlerim bir anda çoğaldı :D .
Philips 246E9QDSB/01
Bu monitör güzel gibi duruyor.
Acer EG220QP bunun çerçeveleri biraz kalın geldi. Ayrıca 21.5 inç çok küçük olmaz mı?
18.5 inç bir monitörden geçiş yapacağım için biraz büyük olsun istiyorum açıkçası, ayrıca Curved monitörler de güzel geliyor.
Ekran oranının fazla olmasını istiyorum, ayırca kenardaki çerçeveler de yeterince ince olsun.
Bunları göz önünde bulundurursak 2 Philips marka monitör kalıyor geriye. AOC monitör de kalıyor ama o sorunlu bir model sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir şey yaşamak istemem doğrusu.
Bir yandan da Samsung kavisli olduğu için ona yönelesim var.
Ha, bu arada bu monitörlerin hepsinde aşağı, yukarı, sağa, sola çevirme özelliği var mı? Pivot özellikten bahsetmiyorum.

21.5" 1080p için oldukça küçük. Önermem. Attığım monitörlere bakmanızı öneririm.

Philips'in panelini ve NTSC kapsamı değelerini oldukça beğendim fakat hızlı moda alınmadan gridern griye ms süresi 14ms olması gerçekten üzebilir. Hızlı modda 4ms fakat normalde (tipik) 14ms olan monitörün 4ms'de nasıl bir deneyim vaat edeceği de merak konusu.

21.5" 1080p için oldukça küçük. Önermem. Attığım monitörlere bakmanızı öneririm.

Philips'in panelini ve NTSC kapsamı değelerini oldukça beğendim fakat hızlı moda alınmadan gridern griye ms süresi 14ms olması gerçekten üzebilir. Hızlı modda 4ms fakat normalde (tipik) 14ms olan monitörün 4ms'de nasıl bir deneyim vaat edeceği de merak konusu.
Hangisi 14ms ?

Yeni konular

Geri
Yukarı