1000 TL Monitör önerisi

TheBaskar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yakın zamanda RTX 2060'lı bir sistem satın alacağım ama monitör konusunda kararsızım genellikle oyun/film/günlük kullanım için kullanacağım hatta monitör olarak AOC'un 24 inç G2590VXQ modeli çok hoşuma gitti tasarım olarak ama TN panelmiş ve TN paneli öneren kişi çok az gördüğüm kadarıyla panel olarak ne seçmeliyim yayıncı veya FPS oyuncusu değilim oynayacağım oyunlar genellikle hayatta kalma ve hikayeli oyunlar olacak ve bütçem maksimum 1000 TL marka takıntım yok tavsiyeleriniz nelerdir?
1-Büyük ekran ve çerçevesiz ekran seviyorum minimum 23 inç bir monitör olursa çok iyi olur.
2-Minimum 75 Hz olmalı (144 Hz) olursa daha iyi olur tabii ki ama bu bütçe ile zor sanırım.
3- Gecikme süresi hakkında kararsızım 1ms ile 4ms arasında gözle görülür bir fark olur mu?
Tavsiye ettiğiniz veya kullandığınız monitör varsa yardım eder misiniz?

144Hz istersen 300TL ekleyip bunu alabilirsin.

Bütçeyi aşmak istemiyorsan IPS veya VA panel 75Hz monitörlere bak. 1ms profesyonel oyuncu değilsen fark etmiyor.

curved monitör olmasının ne gibi bir artısı olur bana veya eksiği daha önce curved bir monitör kullanmadım.

birde şunu buldum sizce nasıl LG 23,8" 24MP59G 1ms 75hz VGA HDMI DP FreeSync 1920 x 1080 FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA

Son düzenleme:
curved monitör olmasının ne gibi bir artısı olur bana veya eksiği daha önce curved bir monitör kullanmadım.

birde şunu buldum sizce nasıl LG 23,8" 24MP59G 1ms 75hz VGA HDMI DP FreeSync 1920 x 1080 FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA
Sizi oyuna daha çok çeker daha etkileyici olur. Tabi kişiden kişiye değişir ama ben şu an alacak olsam curved alırdım. Monitöre gelirsek özelliklerinden iyi gibi duruyor. Biraz araştır hoşuna gideni al.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı