1000 TL PSU ve kasa önerisi

achefort

Hectopat
Herkese merhabalar, yıllardır takip ettiğim platforma artık çok fazla kafam karıştığı için üye olup bir konu açma gereği duydum. Önerilerinize açığım.

Şu an aldığım parçalar şu şekilde;

AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz 35MB soket am4.
Team t-Force vulcan TUF Gaming alliance 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming RAM.
Gigabyte B450M S2H AMD B450 2133MHz DDR4 soket AM4 mATX anakart

Ekran kartı olarak MSI GeForce GTX 1660 Ti Gaming X 6 GB düşünüyorum. Çok uzun süre araştırdım ve kesin kararım.

Önerilerinizi PSU ve kasa olarak belirtirseniz sevinirim. Sistem hakkında da fikirlerinizi yazabilirsiniz şimdiden teşekkürler.

Ek olarak kasa ve PSU için ayırdığım bütçe 1000TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyurun:

Ekran kartına ne kadar vereceksiniz? 2500 TL'den fazla para vermeyin o karta. 2300 liraya 1660 SUPER Gaming X var ve neredeyse aynı performanstalar. 5 FPS falan oynuyor.

Aslında ekran kartı için acele etmiyorum. Fakat kafamda belirlediğim model 1660 Ti idi. Yazdığım üç parçaya verdiğim para 2200 civarında. O yüzden ekran kartına üç bin lira bayılmak pek sorun etmiyor. Güçlü bir kart ve 1080p için fazlasıyla yetecek bir kart. Yinede önerinizi dikkate alırım.

O ekran kartına 3000 TL vermek hiç mantıklı değil.

Baya bi' araştırdım hem arkadaşımın tavsiyesi üzerine hem de Technopat'ın incelemiş olduğu
MSI MAG FORGE 100R model kasasını aldım. Ekran kartı tavsiyeleriniz ve PSU önerileriniz benim için önemli.

PSU olarak şunu düşünüyorum görüşleriniz nedir? Ses yapar mı performans olarak nasıldır?

Ekran kartı için bütçe meselesi 2060S 8 GB güzel duruyor... F/P Sharkoon SHP650V2 bizim sattığımız (burada en önemli detay uzun süreli kullanım yapan ikafelerde işin içinde olması ) 1000'de 3 kadar dönüş olmuştur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı