1000 TL Sistem tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cancan3611

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar iyi forumlar, bugünlerde forumda düşük bütçeli sistem tevsiye konularının çok fazla olduğunun ve sizinde tavsiyede bulunmakta sıkıldığınızın farkındayım fakat yine de kendi konumu açarak tavsiye istemek istedim.

1000 TL bir bütçem var, sistem oyun amaçlı olacak sistemim ileriye dönük olacak arkadaşlar ilerleyen zamanlarda SSD, ses kartı, ekran kartını üst modellerle değiştireceğim vs. ama şu anda 1000 TL, 200 TL gibi bir esneme payı olabilir performans bakımından gerçekten fark yaratacaksa.
Alacağım sistemin özellikle LoL'u en az 60 FPS vSync açık bir şekilde High ayarlarda akıcı bir oyun sağlamalı. Ayrıca şuanda VGA monitör kullanacağım ileri ki zamanlarda DVI monitör alacağım ve elimde olan VGA ekranı 2. ekran olarak kullanacağım. (Ts, Skype, Raidcall gibi programlar sürekli açık devamlı alt tab yapmam gereksin istemiyorum)

Kafamdaki sistemi az çok size anlatabildiğimi düşünüyorum tavsiyelerinizi link olarak atarsanız çok sevinirim zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD bir sistem mi, Intel mi yoksa fark etmez diyorsan AMD al, düşük bütçeler için ideal.

Aralarında fiyat haricin de ne fark vardır sizce? Bütçem düşük olduğu için amd ye yönelmek zorunda kalıcam sanırım.

El6Jjv.jpg

@Sercan Canpolat Bu sistemle LoL'u Anti Aliasing vSync açık sabit 60 fps oynayabilir miyim?

Bildiğim kadarıyla AMD bir işlem yaparken 1 cache kullanırken intel ise cache leri paylaşımlı olarak kullanıyor.
AMD ye MAC işletim sistemi yüklenemiyor .
Sanırım render da yapılamıyor.
İnternette bir kaynakta AMD nın intelin mimarisini kullandığı yazıyordu.
Bu yüzden AMD daha ucuz

Yanlışım varsa düzeltin.

@cancan3611
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Sercan Canpolat Bir de AMD işlemcilere 1866 Mhz ram öneriyorlardı sanıyorum ve işlemcide GPU olmasının nedeni nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı